Jednodňové kontaktné šošovky sú ideálnou voľbou pre tých, ktorí chcú svojim očiam dopriať čo najväčší komfort a tých ktorí berú ohľad aj na zdravotné hľadisko. Jednodňové kontaktné šošovky sa pre ľudí stávajú čoraz obľúbenejšími a mnohí zisťujú, že tento spôsob nosenia je pre nich ten najlepší.

Medzi výhody jednodňových kontaktných šošoviek patrí hlavne to, že odpadá akákoľvek starostlivosť o šošovky. Pri jednodňových kontaktných šošovkách nepotrebujete špeciálne puzdro, či roztok. Jednoducho nasadíte a po použití vyhodíte. Ďalšou výhodou jednodňových kontaktných šošoviek je to, že netreba rozmýšľať nad tým, kedy šošovky vymeniť za nové. Odpadajú teda starosti nad tým, či sa oplatí riskovať a šošovky nosiť dlhšie ako sa odporúča, ale tiež by bola škoda ich vyhodiť skôr ako je nutné.

Z ďalších pozitív nosenia jednodňových kontaktných šošoviek možno spomenúť fakt, že pri ich nosení sa na kontaktnej šošovke neukladá toľko nečistôt ako pri šošovkách určených na dlhodobejšie používanie a teda riziko zavlečenia infekcie je zanedbateľné. Jednodňové kontaktné šošovky majú tiež v porovnaní s klasickými šošovkami vyššiu priepustnosť pre kyslík, čo oceníte hlavne vtedy keď pracujete s počítačom, prípadne v klimatizovanom prostredí, alebo trpíte syndrómom suchého oka.

Veľkým pozitívom je v poslednom období aj to, že ceny jednodňových kontaktných šošoviek, vďaka ich obľúbenosti posledné roky klesajú. A ak šošovku stratíte, napríklad pri športe tak vás to určite nebude mrzieť až tak, ako keby ste stratili kontaktnú šošovku na dlhodobejšie nosenie, keďže cena za kus je pri jednodňových kontaktných šošovkách najnižšia. Veľkou úsporou financií je aj to, že nemusíte dokupovať čistiace roztoky či puzdra a pinzety.

Odporúčané weby