Tvár je poznávací faktor každého človeka. Každý jedinec má svoju špecifickú a jedinečnú tvár, ktorá je originálom, ktorý sa neopakuje u nikoho na svete. Na tvári sa odráža životný štýl každého z náš, preto je nesmierne doležité sa o tvár starať.

Najtenšia koža na ľudskej tvári je v oblasti pod očami. Vyznačuje sa citlivou a tenkou vrstvou, ktorú veľmi ľahko ovplyvňujú vonkajšie aj vnútorné vplyvy. Signálom, že niečo nie je v poriadku, sú kruhy pod očami. Traduje sa, že kruhy pod očami sú výsledok zlého alebo slabého spánku. Skutočnosť je ale inde. Podľa toho, ako kruhy pod očami vyzerajú, možeme aj rozlíšiť, na čo tento varovný príkaz poukazuje.

Tmavé kruhy pod očami poukazujú na alergie a ochorenia nosovej dutiny. Kruhy s presvitajúcimi cievkami pod kožou môžu znamenať nedostatok rôznych vitamínov v tele. Ľudské telo volá o pomoc aj pri ochoreniach pečene, čo sa zobrazí na našej tvári v podobe kruhov pod očami. Samozrejme, aj genetická predispozícia može byť dovodom vzniku kruhov pod očami.

Aby tvár ako poznávacie znamenie človeka vyzerala fit, existujú rozne tipy a triky na odstránenie kruhov pod očami. K najzákladnejšiemu „vybaveniu“ v boji proti kruhom pod očami patria vitamíny. Veľa ovocia a zeleniny zlepší trávenie, obohatí telo o doležité živiny a eliminuje kruhy pod očami. Jednoduchým pomocníkom na kruhy pod očami je aj aplikácia čajových vrecúšok na postihnuté miesta. Najvhodnejší je zelený, matový, harmančekový čaj. Tak isto aj plátky čerstvej uhorky prikladané na postihnuté miesto pomožu. Recept starých materí na kruhy pod očami radí zabaliť kúsok tvarohu do vreckovky a prikladať. Na okamžitú pomoc pri kruhoch pod očami pomáhajú špeciálne kozmetické korektory, ktoré kruhy pod očami zamaskujú a vaša tvár bude posobiť sviežo a čisto.

Aby ste sa vyhli kruhom pod očami, je doležité veľa oddychovať, mať vyváženú stravu, vyhýbať sa cigaretám, alkoholu, stresu a v neposlednom rade piť veľa tekutín. Pretože čistá voda je ten najlepší liek na všetko.

Použité zdroje:

Odporúčané weby