Praktické informácie, rady a tipy

Od začiatku roka 2021 platí nový zákon o hospodárnosti budov, teda každý staviteľ, ktorý ide od začiatku roka žiadať o stavebné povolenie, je potrebné aby mal dom naplánovaný v energetickej triede A0. K tomu, aby ste splnili energetickú triedu A0 je potrebné aby ste mal, okrem iného, vykurovacie zariadenie, ktoré sa považuje za vhodné pre danú energetickú triedu, kotol na drevo je vhodným spôsobom vykurovania v energetickej triede A0.

Poznáte to, malý priestor, málo miesta na rozdelenie vášho malého bytu na zónu nočnú a zónu dennú, nemusíte však zúfať, pretože aj spanie v malých bytoch môže byť ničím nerušené, a zároveň aj denný priestor nemusí byť rušený spánkovou časťou. Pýtate sa ako? Pomôžu vám sklápacie postele, ktoré jednoducho sklopíte keď potrebujete a zaklopíte keď ich nepotrebujete.

Ak sa situácia s pandémiou nezačne opäť zhoršovať, mohlo by sa opäť stať pravidlom, že každú sobotu, prípadne piatok alebo možno aj iné dni v týždni, sa na mnohých miestach rozozvučia svadobné zvony. Pre všetkých budúcich mladomanželov tak prišiel čas opäť sa vrhnúť do svadobných príprav.

Na bezpečnosť na pracovisku treba myslieť už pri rekonštrukcii alebo iných úpravách pracovných priestorov a samozrejme aj potom, keď už sa bude na pracovisku „makať“ naplno. Rôzne nariadenia ohľadom bezpečnosti vám môžu prísť ako povinné zlo avšak ich dodržiavaním nechránite len zdravie svojich zamestnancov (čo by malo byť na prvom mieste), ale aj svoj majetok.

Tesnenia rôzneho druhu a veľkostí používame takmer všade. Nech už je predmetom vašej výroby čokoľvek ak vaše výrobky používajú tesnenia, iste dobre viete, že to je súčiastka, ktorej kvalitu netreba podceniť.

Pre každého majiteľa vozidla je výmena všetkých možných žiaroviek asi najbežnejším typom údržby, ktorú si robí sám. Ak teda nemáte nejaký moderný model s dizajnovými LED svetlami, ktoré si pri poruche vyžadujú servis. A ešte dolievanie kvapaliny do ostrekovačov zrejme robíme častejšie.

Ku každému poľovníkovi neodmysliteľne patrí dlhá puška s puškohľadom. Teda ak nerátame typické poľovnícke oblečenie. Ako si však vybrať kvalitnú pušku?

Pri vyberaní zásnubného prsteňa príde vhod mať aspoň základnú predstavu o tom, aké prstene sa vašej partnerke páčia. Ak si s tým vôbec neviete rady a nechcete pokaziť prekvapenie tým, že sa budete (ne)nápadne vypytovať, stavte na klasiku.

Možností v otázke projekcie a následnej výstavbe nehnuteľnosti je dnes skutočne veľa. Konštrukcia strechy môže mať v tejto súvislosti rôzny sklon a podmienky pre inštaláciu fotovoltiky môžu byť následne značne odlišné. Fotovoltika a jej panely sa v dnešnej „zelenej“ ére teda objavujú na strechách budov čoraz častejšie a s meniacou sa klímou je ich význam stále väčší a väčší. Fotovoltika teda so sebou prináša množstvo výhod a jej narastajúca obľúbenosť z pohľadu domácností aj firiem je absolútne logickou. Ideálnym podložím pre aplikovanie fotovoltiky je teda šindeľ, ktorý vďaka som vlastnostiam a typu konštrukcie vytvára ideálne predpoklady pre uchytenie celej aplikácie spolu s panelmi. Solárnymi panelmi však nemusíte mať zákonite pokrytú celú strechu budovy a pokojne aj zopár kusov vie zásadnou mierou znížiť výdavky na elektrickú energiu a prispejete tak k zníženiu uhlíkovej stopy. Orientácia striech budov býva v praxi rozdielna a ideálnou bude tá zo strán, na ktorú dopadá väčšie množstvo slnečného svetla.

Farba na drevo exteriér dokáže zrenovovať každý typ záhradného nábytku a prvok v tomto priestore tak, aby mu náter vdýchol nový rozmer a taktiež poskytol požadovaný stupeň ochrany. Ochrana týchto doplnkov našich záhrad a pozemkov však nie je založená výlučne len na farbe na drevo exterier a dôležitou je tiež adekvátna príprava ošetrovaného povrchu. Ak ste sa teda rozhodli renovovať, tak pôvodný náter by sme sa určite mali snažiť odstrániť. Prebrúsenie tohto povrchu je veľmi dôležitým úkonom a jednoznačne tým zlepšíme priľnavosť nového náteru farby na drevo do exteriéru na ten pôvodný. Takýto proces vyprodukuje drobné nečistoty, ktoré je potrebné odstrániť čo možno najprecíznejšie. Následne je vhodné trámy altánku a všetky ostatné drevené časti natrieť napúšťadlom, ktoré je plne schopné preniknúť do väčšej hĺbky štruktúry dreva a dodať mu tak potrebnú ochranu proti rôznym externým vplyvom. Následne prichádza na rad farba na drevo do exteriéru. Variantov je však viacero, tak ako sa rozhodnúť pre ten ideálny? 

Úmrtie blízkej osoby je pre každého z nás bez ohľadu na vek, či pohlavie náročné. Obzvlášť v tejto ťažkej dobe, kedy nás ohrozuje koronavírus, ktorý spôsobilo už veľké množstvo úmrtí medzi staršími, ale aj mladšími.

V každej firme sú potrebné určité stroje. Niekedy je však potrebná aj separácia malých častíc, ktorých triedenie nie je možné rukami. V mnohých firmách našli uplatnenie práve magnetické separátory, resp. separátory magnetických častíc.

Na cestách máme stále veľký počet automobilov. Vyzerá to tak, že aj napriek nižších cenám automobilov budú slovenské rodiny najmä kvôli financiám uprednostňovať skôr jazdené automobily. Ak sa vám ale na jazdenom aute, alebo celkovo na aute, pokazí motor, vtedy sa auto stáva nepojazdným. Najmä v prípade starších áut je investícia do nového motora a jeho výmeny vysoká, čo bude mnohých odrádzať.

Disciplinovanosť na cestách je jeden z kľúčových faktorov ochrana zdravia vodičov motorových vozidiel. Aj napriek výraznému zníženiu nehodovosti vo viacerých častiach krajiny sa na Slovensku stávajú zbytočné dopravné nehody, ktorých príčinou je ľudský faktor, konkrétne však nevhodný spôsob jazdy. Nevhodným spôsobom jazdy však neohrozujeme len svoje zdravie a zdravie ostatných účastníkov premávky, ale aj opotrebovávame niektoré autosúčiastky.

Ak ste už počuli pojem likvidácia firiem, prípadne ste ho niekde zazreli, je dosť možné že si pod ním predstavujete niečo iné, ako to reálne znamená. Likvidacia firiem sa vykonáva pri zrušení firmy, teda pri výmaze z obchodného registra. Ide o časovo a administratívne náročnú činnosť, ktorú si však viete zjednodušiť tým, že si zabezpečíte firmu, ktorá za vás likvidáciu firmy vykoná.

Človek sa sťahuje minimálne jedenkrát za život, to je fakt, väčšinou sťahovanie prichádza pri prekročení hranice dospelosti, keď sa chce dieťa osamostatniť od svojich rodičov. Niekedy sa človek sťahuje aj viackrát za život, napríklad z prenájmu do vlastného bytu, či domu, alebo z podnájmu do podnájmu a podobne. Ak ste už niekedy zažili sťahovanie, viete, že nejde o príjemnú a ľahkú činnosť, práve preto existuje možnosť uľahčiť si sťahovanie, a to pomocou spoločnosti, ktorá zabezpečuje stahovanie Bratislava. Zabezpečenie tejto firmy pre sťahovanie so sebou prináša množstvo výhod.

Strecha spolu so strešnou krytinou by teda mala byť podrobená pravidelnej kontrole a na mysli máme predovšetkým tú vizuálnu. Toto pritom postačuje realizovať na jar a na jeseň a pokiaľ strešnej krytine venujete hoci len minimálnu pozornosť v tomto móde, dokážeme tým predísť oveľa väčším komplikáciám, do ktorých by mohol menší a zanedbávaný problém vyústiť. Jednou z najviac používaných alternatív je plechová strešná krytina a pri nej je napr. potrebné opakovanie vrchného náteru. Samozrejme nehovoríme o tom, že strechu budeme musieť premaľovať každý rok, no približne raz za 10 rokov bude tento proces potrebné realizovať. Plocha strechy tým získa nový a sviežejší vzhľad a materiálu ako takému dodáme potrebný stupeň ochrany pred nepriaznivými účinkami externých vplyvov akými sú počasie, machy či plesne.

Vyberáte si novú posteľnú bielizeň? V tom prípade vás asi zaujíma, na čo by ste si pri výbere mali dať pozor. Na trhu nájdete vysokú kvalitu, avšak rozhodne si za ňu priplatíte. Ak sa však necháte zlákať príliš nízkou cenou, môže sa stať, že vaše nové obliečky na posteľ budú nekvalitné. Rozhodujúci je preto vždy materiál. Poďte sa spoločne s nami pozrieť, čo by ste pri výbere mali zvážiť a aké materiály sú na trhu dostupné.

V súčasnosti je vstavana skrina na mieru pomerne obľúbeným nábytkom pri zariaďovaní interiéru a toto jednoznačne platí v prípade obytných, kancelárskych i komerčných priestorov. Aj v prípade vstavanej skrine na mieru však existujú určité špecifiká, ktoré by sme mali mať pod drobnohľadom a určite nemali ujsť našej pozornosti. Jednou z týchto oblastí je aj samotná montáž vstavanej skrine na mieru a ako v prípade akejkoľvek rekonštrukcie, tak aj v prípade montáže tohto typu nábytku by sme mali remeselníkov sledovať aspoň jedným okom. Len málokedy totižto vieme odhaliť ako profesionálne sa títo ľudia svojej práci venujú a po každej montáži by sme si mali dôkladne skontrolovať výsledok ich práce.

U mnohých z nás je to jednoducho súčasť rutiny. Hneď ako si ľahneme do postele, zapojíme telefón do nabíjačky. Ráno, keď sa zobudíme, bude úplne nabitý a pripravený na použitie pre ďalší deň. Je to samozrejme veľmi užitočné, pretože nie vždy je možné alebo praktické nabíjať mobil počas dňa. Vedeli ste však, že v skutočnosti je nabíjať telefón v noci veľmi zlý nápad? A pritom ešte nespomíname nebezpečenstvo požiaru, keď je nabíjačka v noci zapojená do zásuvky.

Keď sa objaví jar, stromy ozelenia, vzduch je teplejší a vonku to znovu ožije. Všetci to milujeme! Ako však začínajú teplejšie obdobia roka, opäť sa objavuje aj hmyz. Dnes máme pre vás šikovný trik, ktorý vám pomôže zbaviť sa komárov vo vašej domácnosti!

Obyčajné špongie možno použiť na omnoho viac než len čistenie! Všetci sme sa začali snažiť byť šetrnejší k životnému prostrediu a snažíme sa nájsť vhodné alternatívy pre plasty. Máte už doma balenie špongií a chcete ich využiť aj na iné alternatívy než len na čistenie? Prečítajte si týchto pár trikov.

Časy, kedy množstvo funkcií v smartphonoch a zároveň aj ich použiteľnosť pre bežného zákazníka raketovo stúpali s každou ďalšou predstavenou generáciou, sú dávno preč. Podobne ako ostatné oblasti technologického sveta, aj tu sa inovácie postupne vyčerpali. Aktuálne sa dá povedať, že modely z nižších tried od vlajkových lodí delia len kvalitatívne rozdiely – lacnejším smartphonom trvá otvorenie aplikácie dlhšie, hru spustia na nižších detailoch a fotky nedosahujú takú úroveň kvality, principiálne však dokážu to isté. O to menší rozdiel nájdeme medzi aktuálnymi a minuloročnými vlajkovými modelmi. Výrobcom sa však predsa len podarilo objaviť jeden zásadný prvok, ktorý motivuje zákazníkov siahnuť po novinkách.

Niektorí z nás si možno ešte pamätajú na dobu, kedy každý výrobca mobilov používal vlastný operačný systém a nikoho neprekvapilo, keď sa OS výrazne moduloval s uvedením novinky. S nástupom smartphonov sa ale situácia drasticky zmenila. Užívateľom prestali stačiť natívne aplikácie, s ktorými smartphone kúpili a začali čoraz častejšie využívať aj apky od tretích strán. A keďže vývoj každej z nich je pomerne nákladný, bolo nemysliteľné ich vyvíjať na desiatky rôznych platforiem. Po definitívnom ukončení podpory Windows 10 Mobile, sa svet smartphonov delí už len na dva tábory. V čom však reálne vynikajú Android a čo svojim majiteľom ponúkajú?

Hoci aj iPhony sú bez pochýb veľkým úspechom, aktuálne dominujú trhu Android smartphony. Pred niekoľkými rokmi bola doba, kedy každý mesiac jeden z významných výrobcov predstavil vlastný tablet s novým hardwarom, dizajnom a funkciami. Dnes je však situácia úplne iná. Prečo sa Googlu nepodarilo s jeho systémom uspieť v oblasti tabletov a odhliadnuc od Samsungu ich je dnes možné označiť za mŕtve?

Prenosné počítače od Apple patrili dlhé roky k tomu najlepšiemu,  po čom mohol človek v tomto segmente siahnuť. Vďaka dizajnu, výdrži a celkovej ergonómii sa stali vychvaľovaným pracovným nástrojom pre profesionálov, ale aj študentov. S použitím MacBooku sa akákoľvek úloha stávala jednoduchšou a intuitívnejšou. Avšak doba sa rýchlo mení a aktuálne je jedno z najhorších období na kúpu MacBooku. Prečo je to tak, sa dozviete v nasledujúcom článku.

Zamýšľali ste sa niekedy nad tým, čo je ďalším míľnikom v spotrebnej elektronike? Keď v roku 2010 Palmer Luckey navrhol prvý prototyp „okuliarov“ Oculus Rift a neskôr ich Waj ukázal svetu, technologický nadšenci boli nadšení a videli budúcnosť vo virtuálnej realite. Od toho momentu však ubehlo už niekoľko rokov a masového nasadenia VR sme sa zatiaľ nedočkali. Aké sú hlavné problémy, ktoré jej zabraňujú v úspechu?

Obdobie okolo roku 2000 bolo pre ľudstvo prelomové. Takmer denne prichádzali nové technológie, ktoré mali navždy zmeniť spôsob fungovania ľudskej spoločnosti. Jednou z týchto zmien bolo aj masívne rozšírenie internetu, vďaka ktorému môžete čítať tento článok. Neskôr sa zdalo, že všetky inovácie už boli uvedené a zákazníkov nie je čím zaujať. V roku 2007 ale prišiel prvý iPhone a nepriamo vyvolal masívny nástup sociálnych sietí a rozšírenie spotrebnej elektroniky. Aké sú inovácie budúcnosti?

Chystáte sa na jesenný výlet, no ešte poriadne neviete, kam? Ak pochádzate z Levoče, alebo jej okolia, máme pre vás hneď niekoľko výborných tipov, kam sa vybrať. Na svoje si prídu najmä milovníci krásnych výhľadov, pretože Levoča a jej okolie toho ponúka naozaj dosť.

Za posledné roky sa toho vo svete udialo viac než dosť. Nieto ešte, ak nazrieme hlbšie do minulosti. Bankroty veľkých firiem sú pre niekoho nepredstaviteľné, no nie sú žiadnou novinkou. Ako príklad uvádzame 5 najväčších firemných bankrotov, ktoré sa stali na začiatku 21. storočia.

Vedeli ste, že zubnú pastu môžete použiť pre veľa rôznych vecí. Všetci používame zubnú pastu na čistenie zubov, je to však ďalší produkt, ktorý je oveľa viac multifunkčný, než si mnohí ľudia myslia. Keď si prečítate náš zoznam alternatívnych spôsobov použitia, nikdy sa na tubu zubnej pasty nepozriete rovnako ako doteraz! Buďte prekvapení multifunkciou jednoduchej zubnej pasty!

Cukor je oveľa viac než len sladidlo. Väčšina z nás si hneď v mysli vybaví sladké veci - cukrovinky, tortu, sušienky, zmrzlinu... Tie pre naše telo nie sú vždy úplne zdravá voľba. Samozrejme je však cukor a jeho primeraný príjem nevyhnutný aj na to, aby naše telo správne fungovalo. Bohužiaľ, veľa ľudí ho prijíma príliš veľa, čo môže viesť k nadváhe. Cukor je často považovaný za skutočného darebáka, ale môže byť aj veľmi užitočný! Viete, že cukor môžete tiež použiť na niektoré veľmi šikovné triky?

Aj napriek trendu rastúcej ceny mobilných zariadení sa na trhu objavuje čoraz viac výrobcov, ktorí ponúkajú svoje vlajkové modely za cenu nižšiu ako 500eur. Na druhú stranu, spoločnosti ako Samsung či Huawei považujú túto hladinu len za vyššiu strednú triedu. Existujú technológie, ktorými dokážu výrobcovia vyššiu cenu svojich zariadení ospravedlniť, alebo ide len o ťahanie peňazí z vreciek zákazníkov a platenie za značku?

Väčšinu výpočtovej techniky, s ktorou sa denne stretávame, vnímame len ako nutný nástroj na zjednodušenie života. Mobilné telefóny (resp. v súčasnosti „smartphony“) však pre väčšinu ľudí nespadajú do tejto kategórie. Predstavujú pre nás každodenných spoločníkov, nástroj na komunikáciu, prístup k internetu, digitálnu kameru či multimediálny prehrávač. Vysoký dopyt zákazníkov spôsobil raketový vývoj technológií v tejto oblasti, a preto môže byť pre mnohých ťažké sa zorientovať medzi množstvom ponúkaných modelov. Preto sme sa rozhodli pripraviť článok, ktorý vás nielen prevedie celou problematikou, ale zároveň zaručí, že sa nenecháte nachytať na marketingové ťahy výrobcov.

Marinus "Rini" Wagtmans (narodený 26. decembra 1946 v Sint Willebrord) je bývalý holandský profesionálny cestný cyklistický pretekár. Bol synovec Wout Wagtmans, ktorý vyhral Tour de Romandie etapový závod v roku 1952.

Nie všetci Slováci si uvedomujú, aké je to naše Slovensko nádherné a koľko zaujímavých pamiatok, miest a atrakcii sa u nás nachádza. Práve preto vznikol tento článok, aby si každý z nás našiel to svoje obľúbené miesto aj v našej domovine.

Lekárske povolanie bolo vždy považované za jednu z najušľachtilejších profesií na celom svete. Zdravotné sestry, ktoré boli na mnohých miestach úctivo a láskyplne oslovené ako „sestra“, sú hodné veľkého rešpektu,  ktorý si lekárske povolanie právom zaslúži. Stereotypné obrazy zdravotníckeho personálu, na ktorých vidíme zdravotné sestry, ktoré pestujú ubolených pacientov, v bielom čistom plášti má oveľa hlbší význam než si ľudia v dnešnom svete uvedomujú. Vzhľadom na to, že zdravotné sestry nenosili vždy biele oblečenie, klasifikované ako ošetrovateľský/pracovný odev, prekvapuje množstvo študentov na zdravotných stredných školách či študentov na vysokých školách medicíny.

Nie ste IT technik ani nepracujete s online dátami. Nemáte tri počítače, na ktorých sťahujete súčasne všetky série obľúbeného seriálu ani nehráte online hry. No napriek tomu vás pomalý internet dokáže dohnať na pokraj šialenstva. V dnešnej dobe už však existuje riešenie.

Mobilní operátori musia neustále zlepšovať svoje produkty a tým odolávať konkurencii na trhu. Okrem toho však musia riešiť aj zvyšujúce sa nároky svojich zákazníkov, aby uspokojili ich priania po najlepšom produkte a udržali si ich.

V súčasnosti na trhu so spotrebičmi a bielou technikou existuje množstvo značiek. Výber medzi jednotlivými typmi chladničiek, mrazničiek a iných domácich spotrebičov sa na prvý pohľad môže javiť ako triviálna vec, ale v skutočnosti existuje mnoho aspektov, ktoré by mal človek zohľadniť pri výbere správneho kuchynského pomocníka.

Úzke, kľukaté uličky, maličké námestie, staré chatky vrhajúce tieň na vydláždené chodníčky – jedinečnú atmosféru malých mestečiek z poľsko-slovenského pohraničia nepocítime nikde inde. Nájdeme tu miesta položené na pahorkoch, so štíhlymi kostolnými vežičkami a ruinami hradov, ktoré zažili miestami dokonca éru stredoveku alebo mestečká obklopené úbočiami pokrytými bujnou zeleňou v sprievode pomaly tečúcej rieky. Karpatské pohraničie je posiate mestečkami, ktorých atmosféra doposiaľ nadchla nejedného turistu a mnoho z nich sa tam zatúžilo vrátiť znova. Vydajte sa spolu s nami na krátku výpravu po mestách, v ktorých čas plynie pomalšie...

Ak vás oslovila sloboda, ktorú skialpinizmus prináša a rozhodli ste sa zainvestovať do výbavy, je dobré si čo to preštudovať, kým sa pustíte do nákupov. Ideálne je najskôr zájsť do špecializovanej požičovne skialpovej výstroje a vyskúšať si tento druh lyžovania. Ak do výstroje nechcete vrážať priveľa peňazí, kvalitné lyže si dokážete kúpiť aj z druhej ruky z inzertných portálov alebo bazárov. Pre tých, čo nevedia, či ich tento druh lyžovania bude dlhodobejšie „baviť“ je to určite lepšia voľba. U mňa to ale bola láska na prvé lyžovanie, po prvej skialpovej túre som sa do tohto druhu lyžovania zamilovala a hneď som aj investovala do kúpy novej výstroje.

Skialpinizmus sa stáva vo svete aj na Slovensku čoraz populárnejší. Určite si už každý všimol na zjazdovkách lyžiarov, ktorí šli presne opačným smerom, než klasickí lyžiari a to smerom nahor do kopca. Pre klasických lyžiarov možno nepochopiteľné, veď načo sa trápiť a šľapať do kopca, pre skialpinistov radosť a sloboda. O čo vlastne pri skialpinizme ide?

Medzi vyznávačmi outdooru a zimných športov je čoraz populárnejší nový druh materiálu, z ktorého sa vyrába oblečenie aj doplnky - Primaloft. Odkiaľ sa berie? Tento druh materiálu vyvinuli špecialisti pre americkú armádu ako syntetickú náhradu za husacie perie. Oproti husaciemu periu má nesporné výhody - nemusíte sa báť vlhkého prostredia pretože Primaloft neabsorbuje vlhkosť. Ďalšou veľkou prednosťou je, že má vynikajúce termoregulačné vlastnosti a tak sa nemusíte báť ani najväčších mrazov. Ste alergik a potrebujete bundu s vlastnosťami perových búnd? Primaloft je potom pre vás. Pozor ale, sú aj primaloftové druhy obsahujúce husacie a kačacie perie.

Slovo ekológia sa v našej spoločnosti skloňuje pomerne často. Niet sa čomu čudovať, znečistenie planéty začína naberať obrovské rozmery. Existujú však rôzne spôsoby, pomocou ktorých dokážeme aspoň sčasti znečisťovaniu zabrániť.

Váha nie je len symbolom justície, ale aj jedným z najstarších a najdôležitejších meracích zariadení. Meranie hmotnosti, spolu s meraním dĺžky, času a objemu patrí k najstarším druhom merania.

Slovenský raj predstavuje klasiku dovolenky pre všetkých, čo radi chodia do jedinečnej prírody. Je to jedno z najpopulárnejších miest pre trávenie voľného času v prírode vrámci Slovenska. Slovenský raj je zároveň jedným zo slovenských národných parkov. Popularitu si získal predovšetkým vďaka špecifickej sieti tiesňav a vodopádov, ktoré si môžete vychutnať prostredníctvom nezabudnuteľných túr vedúcich po spleti rebríkov. V zime Slovenský raj láka svojou zamrznutou krásou a stretnete tu nielen fanúšikov ľadového lezenia.

Pri zrakových chybách každý hľadá pomôcky, ktoré nám pomôžu nielen chybu eliminovať, ale aj aby sa človek s nimi cítil dobre a pohodlne. Nie každý sa však dokáže stotožniť s nosením okuliarov, poprípade mu na niektoré aktivity vôbec nevyhovujú. Práve pre ľudí, ktorí sa chcú cítiť komfortne a to vo všetkých situáciách, sú určené pre korekciu zraku kontaktné šošovky.

Prečo sa nenechať strhnúť trochou hravosti a vyskúšať si zapáliť oheň bez pomoci papiera, zápaliek, či zapaľovača? Navyše, ak sa vám môže takáto skúsenosť niekedy v budúcnosti hodiť. Práve, ak nebudete mať poruke spomínané potreby, ktoré bežne využívate na zapaľovanie ohňa.

Určite ste už mali možnosť zachytiť informácie o protischránkovom zákone, ale zatiaľ ste mu nevenovali veľkú pozornosť. Buď nejako moc nesledujete politickú scénu, konkrétne škriepky medzi koalíciou a opozíciou, alebo vás politická situácia na Slovensku vôbec nezaujíma.

Odporúčané weby