Som nadšenec do hudby asi ako Pepek námorník do špenátu. Proste na každý typ svojej nálady, a tých máme vraj my ženy dostatok, jednoducho vždy keď potrebujem, siahnem po prehrávači a púšťam si čo ma napadne, samozrejme však len kvalitku.

S prvou mp3 prichádzali a odchádzali rôzne typy slúchadiel. Raz mi však jeden dobrý kamarát chcel ukázať nejakú pesničku a požičal mi práve slúchadlá Koss Porta Pro. Vtedy som nemala ani potuchy o tejto značke a vôbec celkovo o možnostiach počúvať hudbu tak povediac poriadne (teraz už viem, že bez nich bolo počúvanie hudby priam svätokrádežou). Keď som si ich dala prvý krát na uši a počula ten boží zvuk, tú úžasnú symfóniu tónov, ktoré užívateľ bežných slúchadiel za 5 € ani nepozná, mala som pocit, že som asi prvý krát v živote zažila skutočne sluchový/akustický/auditívny/aký chcete, orgazmus.

Je fakt, že som ani ja o výskyte tohto druhu orgazmu nepočula, no neviem ako to inak nazvať. Jednoducho povedané snúbilo sa tam napätie z poznania, doposiaľ nepoznaných tónov a kvality zvuku ako v argentínskej telenovele, keď José zistil, že žena, s ktorou mával coitus, je jeho nevlastná sestra Fernanda… no proste, malo to grády.

Hmm, takže môžem povedať, že asi začínam mierne rozumieť drogovo závislým ľuďom, ktorí hneď po prvej dávke potrebujú ďalšiu. Ja som to potrebovala tiež a preto som sa rozhodla, že moje ťažko zarobené peniaze z brigády v zasmradenej krčme investujem práve do tohto.

Kúpou slúchadiel som poverila už spomínaného kamaráta, lebo som usúdila, že má s ich kúpou skúsenosť, zatiaľ čo ja som žiadnu nemala. Dokonca som vraj mala šťastie, lebo boli v zľave a vzťahuje sa na nich doživotná záruka.

Nebojím sa povedať, že Koss Porta Pro si zaslúžia titul legendy medzi sluchátkami. Majú originálny a neprehliadnuteľný dizajn, sú výnimočné a majú tiež vynikajúce technické prevedenie. Veď sa aj vyskytujú na trhu nejaký ten piatok a nie bezdôvodne.

Hlas je pekne vykreslený a vďaka farebnému, sýtemu prejavu sa i veľmi príjemne počúva. Ak doprajete Koss silného spojenca odvďačí sa vám prekvapivým atakom a dôslednosťou. Komplexnejšie chvíle vám síce pripomenú, že ste v tej najdostupnejšej triede a nemáte mať až prehnané očakávania, no ich kúzlom je však to, že vás nebudú nudiť a na väčšinu objektívnych problémov hneď rýchlo zabudnete. Pre mňa je to najlepšia psychologická poradňa či antidepresívum.

Najviac im podľa mňa sluší rocková, alebo obecnejšie elektrifikovaná hudba, pretože im treba poriadne naložiť aby vám mohli poskytnúť všetku svoju energiu. I relatívne pokojné skladby pekne plynú a sú nesmierne chytľavé s dobre kontrolovaným tempom. Jasne dominuje basa, ktorá celému prejavu dodáva stabilný základ, i keď je v spodných oktávach viac zreteľnejšia. V hlasitosti by som to veľmi nepreháňala, aby ste zbytočne neprišli o zážitok a o sluch.

Takže to, že Porta Pro majú rýchly, energický a muzikálny zvuk sme zistili. Pokiaľ ich na hlave nebudete cielene hľadať pravdepodobne si ani nevšimnete, že ich tam máte. Majú skutočne len pár gramov, čo je na prosto nepatrná hmotnosť.
Nič čo by sa dalo zmerať, alebo objektívne posúdiť ani popravde nahľadám. Nie je na nich ani nič univerzálne. Majú jednoducho charizmu. Podobne ako si vyberáme obľúbeného herca či moderátora podľa charizmy a sympatií, platí to aj o slúchadlách. Na mňa zabrala ich charizma úplne na maximum a skutočne ich radím do vlastnej kategórie „ vyvolených“ vecí v mojom vlastníctve. Dokážu zaujať, pobaviť, obšťastniť a potešiť bez toho aby som čo i len na minútu premýšľala o tom, koľko som za nich zaplatila.

Koss Porta Pro sú navyše pohodlné, pekné, no jednoducho skvelé. Nuž ale dosť chválenia, myslím, že sa v tomto prípade oplatí zainvestovať viac než 5 € a užiť si proste dokonalý zvuk. Navyše vyššia investícia sa vám určite vráti, keďže ich mám už druhý rok, používam ich denne a zatiaľ, musím poklopať na drevo, som ich nemusela reklamovať a nespozorovala som na nich žiadnu vadu. Proste masaker!

Koss Porta Pro môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Odporúčané weby