Aj ja som sa rozhodla zaobstarať si trekový, alebo inak nazývaný crossový bicykel, ktorý je v dnešnej dobe čím ďalej, tým viac populárny. Rozhodla som sa pre trekový bicykel Kellys Cliff 70. Hlavne asi preto, že spája horský a cestný bicykel do jedného. Oproti horskému má vzpriamenejší posed a o čosi užšie kolesá, no stále širšie ako cestný, čo zabezpečuje jeho využitie hlavne v teréne, pretože nechýba ani odpružená vidlica.

Nuž pravdupovediac neviem či jazdiť po našich cestách na cestnom bicykli nezaváňa skôr pokusom o samovraždu, ale každopádne ja som sa rozhodla neriskovať. Po následnej kúpe všetkých potrebných doplnkov, aby som mohla bezúhonne vyraziť aj mimo obec som nasadla na svojho bieleho tátoša (podľa môjho názoru na najideálnejší bicykel na naše cesty).

A keďže náš kraj je prevažne hornatý, bola som v skutku zvedavá ako dopadnem ja a hlavne ako obstojí nový bicykel od firmy Kellys. A obstál na výbornú! Široký výber radenia cestu jednoznačne zjednoduší a pomocou prehadzovačiek zdoláte aj ten najväčší kopec, naopak rovinky a zjazdy si zaručene vychutnáte plnými dúškami. Ľahšie, ale aj ťažšie prevody sa teda na slovenskom teréne veľmi hodia.

Kellys Cliff 70 má nízku hmotnosť. Túto skutočnosť som si popravde uvedomila až vtedy, keď som ho potrebovala vyniesť hore schodmi. Výhodou je, že aj keď ste práve v sedle, nemusíte sa zbytočne namáhať aby ste utiahli seba a aj hmotnosť celého bicykla, pretože je skutočne takmer nepatrná.

Výborne brzdí! Áno, aj ja som už nabúrala do bránky kvôli nefunkčným brzdám, no na tomto bicykli sa mi to dúfam nikdy nestane. Ba naopak, brzdí tak dobre, že to treba robiť hlavne s veľkým citom aby človek nepreletel cez predné koleso a nedal si rýchle rande s cestou.

Trekový bicykel Kellys Cliff 70 má krásny dizajn a ja ako vyznávač bielej farby na dopravných prostriedkoch som si prišla na svoje. Doladíte k nemu rôzne cyklistické doplnky a tiež hneď pri kúpe bicykel disponuje viacerými využiteľnými prvkami, ako je napríklad zvonček, nosič na fľaše či stojan. Ja som si po čase dokúpila aj blatníky aby som nemala za každým hnedý chrbát (samozrejme od blata).

Podľa mojich skromných skúseností , keďže sa nemôžem porovnávať s tými čo sa radia medzi pokročilých cyklistov, vzhľadom k tomu, že túto možnosť využívam skôr rekreačne, bicykel chválim a vrelo odporúčam. Predbehla som na ňom totiž jedného kamaráta „cyklistu“, ktorý to doteraz nevie predýchať.

Odporúčané weby