Uterák Pocket Towel od firmy Sea to Summit je skvelou voľbou nielen pre všetkých vyznavačov minimalistického outdooru, ale aj pre tých ktorý nechcú so sebou vláčiť veľké a ťažké uteráky. Tento doslova vreckový uterák schováte bez problémov do hocakej batožiny, v prípade nutnosti aj do menšieho vrecka na bunde alebo nohaviciach.

Súčasťou balenia je aj obal, do ktorého môžete tento skladný uterák zbaliť. Chce to trochu šikovnosti, ale nemal by s tým byť väčší problém. Cena tohto uteráku navyše nie je príliš vysoká a v závislosti od veľkosti sa dá zohnať približne od 15 EUR.

Abosrpčné schopnosti

Pocket Towel je vyrobený z mikrovlákna a podľa výrobcu absorbuje až 3x viac vody ako je jeho hmotnosť. Toto tvrdenie som nikdy neoveroval, avšak môžem potvrdiť že absorbuje vodu naozaj vynikajúco.

Hneď po kúpe sme skúšali jeho absorpčné schopnosti a naplnili väčšiu misku vodou zhruba do polovice a bez problémov nasal všetku vodu. Počas bežného utierania, aj celého tela, uterák zvykol po použití byť na viacerých miestach ešte stále suchý, čo znamená že jeho absorpčná schopnosť sa pri bežnom použití určite nevyčerpá.

Schnutie

Schnutie uteráku Pocket Towel je veľmi rýchle. V podstate ide asi o najrýchlejšie schnúci uterák, aký som mal možnosť vyskúšať. Ak ho necháte na slnku, prípadne do toho ešte fúka vietor, uterák vyschne behom pár desiatok minút. Za bežných podmienok vyschne za pár hodín. V porovnaní s klasickými uterákmi, ktoré schnú častokrát aj jeden deň, je to skutočný rozdiel.

Uterák som využíval či už pri letnom kúpaní, hikingu, cyklovýletoch, kempovaní, ale aj na domáce použite. V podstate vždy keď ho bolo treba bol suchý. A to aj vtedy ak sa využíval viac krát počas dňa. Samozrejmosťou však je, aby bol uterák dobre vetraný a aby nebol zložený.

Sea to Summit Pocket Towel Outback Red L môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Zbaliteľnosť

Uterák sa zmestí v podstate do dlane. V mojom prípade to bola veľkosť L, ktorú so si zakúpil a zmestil sa mi úplne všade. Napr. aj do malej taštičky čo nosím pod sedadlom bicykla, kde je miesto tak možno na peňaženku a mobil. Pár krát sa mi stalo, keďže je tak malý, že som ho nevedel nájsť v batohu :) Skladá sa jednoducho, avšak občas sa nasadzuje horšie do pribalenej kapsičky. Každopádne do minútky je uterák väčšinou zbalený. Neodporúčam však baliť ho, keď je mokrý!

Negatíva

Najväčším negatívom tohto uteráku je to, že po niekoľkých použitiach začína pomerne dosť páchnuť. Ak ho teda plánujete používať každý deň, tak sa pripravte na to, že zhruba po 3-4 dňoch bude dosť cítiť. Ak vykonávate len základnú hygienu v podobe čistenia tváre a rúk tak samozrejme vydrží o čosi dlhšie. Čo sa týka sprchovania tak odporúčam ho po 3 použitiach vyprať. Ak ho nemáte možnosť vyprať tak skúste ho poriadne umyť vo vode. Príde mi však že dosť zachytáva pachy, takže umývanie napr. v jazere alebo rybníku nemusí byť ten najlepší nápad. Tak isto ho nebaľte mokrý, vtedy napáchne ešte viac.

Druhým, nie príliš podstatným negatívom je, že ak je uterák mokrý, horšie kĺže po kožke. Uterák sám o sebe je veľmi príjemný na dotyk, avšak keď zvlhne horšie sa šmýka po tele. Môže to byť dané tým, že má veľmi dobrú absorpčnú schopnosť. V konečnom dôsledku je to však zanedbateľný problém a viac menej som si na to hneď zvykol.

Celkové hodnotenie

Uteráčik Pocket Towel od Sea to Summit hodnotím vysoko pozitívne. Najväčšou devízou je jeho skladnosť, absorpčná schopnosť a rýchlosť schnutia. Je tiež príjemný na dotyk, avšak po namočení je to trochu horšie. Nevýhodou je, že po niekoľkých použitiach môže začať páchnuť.

Celkovo však môžem uterák odporučiť každému, špeciálne však pre všetkých vyznávačov ultralightu. V súčasnosti je totiž medzi minimalistickými uterákmi asi jeden z tých najlepších, ktoré môžete na slovenskom trhu dostať. Navyše za prijateľnú cenu.

Odporúčané weby