V podstate sa považujem za priaznivca tak trošku retro vecí, hlavne čo sa týka elektroniky a podobne. Má to iba jediný, pre mňa dosť opodstatnený, primitívny a jednoduchý dôvod. Považujem sa za absolútne antitechnický typ a keď sa niečo konečne po rokoch snaženia naučím ovládať buď sa to pokazí, alebo ma všetci začnú presviedčať, že mám tú „šunku“ už konečne vyhodiť a kúpiť si niečo lepšie.

Týmto priblblým radám som odolávala so železnou trpezlivosťou, pretože samozrejme nikto nedokázal pochopiť, aká som šťastná, že konečne dokážem vytočiť číslo, napísať esemesku, alebo nastaviť foťák tak, aby som urobila aký-taký záber.
Bohužiaľ minulé leto nastal žiaľ ten opačný prípad, kedy sa elektronika jednoducho rozhodne opustiť vás a odísť na druhý svet. A kedy ak nie práve v tej najnevhodnejšej chvíli. Bola som práve v Nemecku na brigáde, pričom som mobil používala hlavne na tradičné zvestovanie domov, že žijem a na to, aby som mohla zodvihnúť a vypočuť si zase nejakú reklamáciu od šéfky typu „podlahu umývajte zľava doprava a nie zprava doľava“, na čo som spravidla odpovedala „ja, ja“. Už asi bezmála 10. rok šľapal mobil ako hodinky, takže som nemala dôvod na obavy. Posledný týždeň sa však môj staručký mobilček rozhodol inak.

Rozhodne boli z toho zdrtení rodičia, pretože sa nedovolali dcérenke, ale ešte väčšmi som bola zdrtená ja pri predstave, že po návrate domov ma čaká kúpa nového „kamaráta“.

O radu som poprosila brata, lebo sa zdalo, že sa nejako vyzná, teda určite sa vyzná viac ako ja. Nuž odporučil mi SAMSUNG GALAXY GRAND NEO PLUS DUOS i9060. Musím sa so sklopenými ušami priznať, že som si jeho názov musela „gúgliť“, ale to nič nemení na fakte, že som maximálne spokojná, dokonca asi spokojnejšia ako so starým, a to je čo povedať.
Možno si poviete, ako môžem hodnotiť mobil, keď nerozumiem ani jednému parametru, ktorý ho popisuje, no aspoň vám poskytnem objektívny názor nezainteresovaného používateľa.

Baterka vydrží naozaj dlho, čo preveľmi oceňujem, ba priam ma to asi núti napísať poďakovanie výrobcom. Vždy som sa totiž bála, že mobil s takým (už pre mňa) veľkým displejom a dokonca na dve SIM karty budem musieť nabíjať pomaly každé dve hodiny. Opak je však pravdou, pokojne mi vydrží aj týždeň a vôbec sa nemusím obávať, keď mi to ukazuje ráno 20% baterky, že si večer z neho nezavolám. I keď používam ho počas dňa sporadicky. Určite nepatrím k tým, ktorých vidíte len s mobilom v ruke.

Chvála bohu sa rozmiestnenie ovládacích prvkov v Samsungoch už istú dobu nemení, čo mi samozrejme maximálne vyhovuje aj kvôli tomu, že môj bývalý zosnulý mobil bol značky Samsung. Tlačidlo na ovládanie hlasitosti je prakticky umiestnené na na ľavej strane. Na pravej strane je slot na microSD kartu, čo by som si vedela predstaviť na strane opačnej, pričom by vzniknuté miesto mohli ponechať spúšti fotoaparátu. Ale je to len taký pomenší detail.Ovládanie zvládne aj úplne technické drevo ako som ja, ba dokonca zvládam akékoľvek nastavenia, využívam tiež možnosť pripojenia na internet a počúvanie mojej najkrutejšej drogy - hudby. Je navyše pekný, elegantný, padne do ruky a nepôsobí ako taký pomenší tablet. Biela farba pôsobí veľmi elegantne a dopĺňa ho sivý lem po okrajoch. Chválim jeho matné prevedenie a to, že sa ani na zadnej strane nezachytávajú odtlačky.

Oceňujem tiež veľmi dobre funkčný senzor priblíženia, ktorý počas hovoru zamedzí nežiaducim dotykom. Keď si odmyslíte zadný kryt, nájdete tak očakávanú baterku a zaujímavé riešenie vloženia SIM kariet. Nie sú veľmi praktické, pretože sú šuplíky nad sebou a na to aby ste vybrali SIM2 musíte najprv vybrať SIM1. Navyše si musíte dať bežnú SIM osekať, pretože tam ide práve ten menší rozmer. Spravia vám to, ale na počkanie v akejkoľvek pobočke vášho operátora, servisoch a pod. Výhodou ale je, že mám všetky čísla na jednom mieste a tak na telefonovanie či už doma, alebo v Čechách využívam jedno zariadenie. V zozname kontaktov sa zobrazujú položky z oboch kariet, čiže ak chcem zobraziť kontakty napríklad zo SIM1 nastavím si to tak ako to momentálne potrebujem. Pri písaní SMS si mám tiež možnosť zvoliť, z ktorej karty (teda čísla) si prajem správu poslať.

Veľkým pomocníkom je napríklad výsuvná lišta, ktorá sa dá stiahnuť aj na zablokovanej obrazovke. Nedám dopustiť na skratky nastavení a v tomto prípade sa ich núka dokonca až desať. Veľmi sympatický je zvuk pri odomykaní obrazovky - žblnkotanie vody (toto som si nemohla odpustiť).

Fotky sú tiež fajn, má dobré rozlíšenie, ale keďže si myslím, že na fotenie boli vymyslené foťáky, príliš túto možnosť neužívam a tak to radšej nechám na vaše posúdenie. Je vhodný na zhotovovanie momentiek, nechýba ani automatické zaostrovanie, ktoré sa aktivuje po stlačení spúšte. Ponúka tiež rôzne nastavenia či režimy fotografovania (panoráma, detekcia úsmevu a pod.). Jednoducho by sme ho mohli zaradiť medzi lepší priemer.

Čo sa týka hudobnej knižnice, tá ponúka bohaté delenie skladieb podľa žánrov, albumov, interpretov, skladateľov, rokov vydania či podľa poradia ako to máte uložené v pamäti mobilu. Ovládanie je možné aj skrz zablokovanú obrazovku. V prípade, že počúvate hudbu cez slúchadlá, resp. máte ich do mobilu zapojené, prichádzajúca SMS či hovor vám zvoní tak, že to počujete „zvonku“. Je to veľmi výhodné napríklad vtedy, ak si zabudnete slúchadlá zapojené v mobile, no hudbu nepočúvate a máte ho položený len niekde poblíž. Čo sa týka organizačných aplikácii veľmi sa hodí Plánovač, Hodiny, Kalkulačka a podobne. Na iný budík už ani nevstávam.

Takže na záver, som veľmi spokojná, vrelo odporúčam a dúfam, že s týmto mobilom prežijeme niekoľko dlhých krásnych rokov. Síce má niekedy trošku pomalšie reakcie, no zaraďujem ho do kategórie veľmi múdrych „dvojsimkáčov“.

Samsung Galaxy Grand Neo Plus Duos I9060 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Odporúčané weby