Ako zanietený príležitostný milovník cyklistiky som sa rozhodla pre kúpu bicykla aj v Čechách, pretože mi to prišlo praktickejšie ako ťahať ten svoj z domu. Rozhodla som sa pre kúpu trekového bicykla Olpran Mercury.

Každopádne som nemala záujem siahať veľmi hlboko do vrecka a vzhľadom k tomu, že toto mesto je čisto rovinaté a pretkané samými cyklistickými chodníkmi, nebola až tak potrebná vysoká kvalita, akú by som vyžadovala pri bicykloch používaných hlavne do kopcov. Navyše najhlavnejším dôvodom kúpy bolo efektívne premiestňovanie sa do práce, obchodu či do centra mesta.

Opäť som volila trekový bicykel, tentokrát značky Olpran. Hoci by sa mohlo zdať, že na rovinatý povrch a navyše s celkom kvalitnými komunikáciami sa viac hodí cestný, páči sa mi najmä prispôsobivosť a univerzálnosť tých trekových.

Každý by mal pred kúpou bicykla zvážiť terén, na ktorom sa bude pohybovať. A keďže ponúkajú pohodlnú jazdu ako na menej kvalitných cestách, tak aj na poľných či lesných cestičkách a zložitejších terénoch, jednoznačne vyhrala táto možnosť voľby.

Síce možno Olpran MERCURY nepatrí tým najdrahším na trhu, ale na moje potreby bohato stačí. Za veľkú výhodu považujem základnú výbavu, ktorá zahŕňa blatníky, stojan, nosič a osvetlenie. Taktiež musím pochváliť slušné brzdy, kvalitné prehadzovačky a pohodlné sedadlo, ktoré prispieva ku kvalitnej jazde. Dobré spracovanie prevodov tiež zabezpečuje komfort a zdravý štandard.

Bicykel sa mi tiež javí ako veľmi bezpečný a navyše musím pochváliť aj veľmi pekný a štýlový dizajn. Pôsobí elegantne, vkusne a moderne. Bez okolkov odporúčam, no tiež si myslím, že ľudia, ktorý plánujú tráviť v sedle viac času by mali zainvestovať asi o čosi viac. Takýto bicykel je skutočne vhodný pre príležitostné potreby premiestnenia, alebo menšie cyklotúry.

Odporúčané weby