Po mojom slávnom príchode na intrák som zistila nielen to, že mama hotel skončil, ale tiež som si začala všímať pre mňa vtedy dosť samozrejmé veci, napríklad chuť a kvalitu vody.

Voda v Hradci je tvrdá a nechutí dobre. Nie je to len môj subjektívny názor, ale zhodli sme sa na tom viacerí, dokonca aj rodáci, čo tu vyrastali mi to potvrdili. Možno je to tým, že aj počas môjho štúdia som si všimla, že niektorí ľudia chemikálie, ktoré sme používali na cvičeniach či seminároch z odborných predmetov vylievali do výlevky. Poniektoré z nich boli dokonca vo vode nerozpustné a zásadne sa tam nemali liať. Nuž, keď som si zrátala počet študentov a ročníkov, ba dokonca aj iné fakulty, na ktorých sa študujú chemické predmety začalo mi to dávať zmysel.

Každopádne, nielen že som sa z vody vyhádzala, musela som celý čas „fičať“ na čajoch a káve, lebo som vodu z vodovodu nechcela piť pre jej nelichotivú chuť a pomerne belšiu farbu. Rozhodla som sa s tým seknúť a zadovážiť si filtračnú kanvicu Laica Stream Line.

Ja som dokonca z tejto filtrovanej vody začala variť aj kávu, alebo čaj a rýchlovarná kanvica sa ani zďaleka nezanášala vodným kameňom tak, ako tomu bolo pred tým. Takže v podstate kúpou kanvice šetríte aj druhú kanvicu.

Rozdiel bol samozrejme citeľný. Je však potrebné aby sa pravidelne menil filter, pretože po čase všetko to čo zachytil sa dostane do vody a dáte si skutočnú „mňamku“.

Výmena filtra je úplne jednoduchá, zvládnem to bez problémov dokonca aj ja. Mne ho stačí vymieňať asi raz za 2-3 mesiace. Kedy je to už potrebné budete podľa chuti cítiť aj sami. Má tiež pekný dizajn, šikovné počítadlo mesiacov, aby ste vedeli, v ktorom je už potrebné filter vymeniť (v prípade žeby ste náhodou zabudli, alebo keby boli vaše chuťové bunky nejako zvlášť zblbnuté). Kanvica Laica Stream Line má dostatočné veľký objem a je taktiež zabezpečená protikĺzavým dnom. Okrem toho sa jednoducho umýva a svojim tvarom sa poľahky zmestí do dverí chladničky.

Výrobca dokonca ponúka filtre hneď s kanvicou, no dajú sa jednoducho zohnať v podstate všade. Takže sa nemusím báť, že nezoženiem filter a kanvica bude tým pádom bezcenná. Ani ich cena vás nezruinuje, takže žiadne obavy z toho, že si nové filtre nebudete môcť dovoliť a tak vyjde celá kanvica na zmar. Všetko je úplne krásne dostupné a za prijateľný peňažný obnos.

Popravde inú vodu ako filtrovanú už nepijem a nie žeby som bola nejaká panička, jednoducho je chutnejšia a tiež viem, že nepijem vodu so samými rozpustenými chemikáliami, ktoré nie je čistička schopná zachytiť. Takže smelo do toho. A pokiaľ aj vy máte vodu, ktorá je v pohári po napúšťaní z vodovodného kohútika biela a na káve či čaji sa vám tvoria nie veľmi príťažlivé „mapy“, nemáte nad čím premýšľať. Kúpu filtračnej kanvice Laica Stream Line vrelo odporúčam!

Laica STREAM Line oranžová môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Odporúčané weby