Na internete je množstvo rôznych detoxných diét či plánov. Skutočnou nevýhodou však je, že nám presne nehovoria čo jesť, alebo ako sa vyhnúť škodlivým chemikáliám či toxínom. Významnú úlohu tu zohráva pečeň, kde sa všetky tieto toxíny hromadia, a ktorá aktívne pomáha nášmu telu s ich zbavovaním.

Tu je desať najdôležitejších potravín, ktoré sú dôležité pre kompletný detox pečene. Veď ako sa vraví za vyskúšanie nič nedáte, tieto potraviny sú predovšetkým vhodné pre ľudí, ktorí majú problémy s vysokou hladinou cholesterolu a tých je medzi nami bohužiaľ čím ďalej tým viac.

Cesnak

Táto super zdravá zelenina má schopnosť aktivovať pečeňové enzýmy. To je nesmierne dôležité, pretože tieto enzýmy pomáhajú „spláchnuť“ všetky škodlivé toxíny z tela. Taktiež môžeme povedať, že cesnak obsahuje vysoké množstvo alicínu a selénu – 2 silné prírodné imunitné posilňovače a pečeňové čistiace prostriedky. Okrem toho sú preukázané antibakteriálne, antivirálne, protizápalové a protirakovinové účinky tejto super zdravej potraviny.

Grapefruit

Grapefruit obsahuje veľké množstvo vitamínu C a antioxidantov. Toto pozoruhodné ovocie zvyšuje prirodzené čistiace procesy v pečeni. Už jeden pohár grapefruitového džúsu ráno je viac než dosť aby sa zvýšila produkcia detoxikačných enzýmov, ktoré sú dôležité pre odplavovanie škodlivých látok z ľudského tela.

Repa a mrkva

Repu používajú ľudia ako afrodiziakum už stovky rokov. Je to samozrejme pravda, pretože obsahuje bór, ktorý sa priamo spája s produkciou pohlavných hormónov. Ale ako tieto dve potraviny pomôžu vašej pečeni? Obe obsahujú betakarotén, ktorý je pre ňu veľmi dôležitý.

Zelený čaj

Zelený čaj je jedným z najdôležitelších nápojov pre našu pečeň. Je plný antioxidantov, ktoré sú známe ako katechíny. Tieto zlúčeniny zlepšujú funkciu pečene a tiež nám poskytujú ďalšie zdravotné výhody.

Listová zelenina

Je nám určite známe, že by sme mali jesť veľa surovej zeleniny, pretože obsahuje mnoho živín a všeobecne nám poskytuje mnoho zdravotných výhod. Listová zelenina je najlepší prirodzený spôsob ako odstrániť všetky škodlivé toxíny a látky z nášho krvného obehu, taktiež nám pomáha neutralizovať ťažké kovy, chemikálie a pesticídy. Pokúste sa preto jesť zelenú zeleninu každý deň, pretože pôsobí nielen ako ochranný mechanizmus pečene ale taktiež zlepšuje jej funkcie. Striedajte ale viacero druhov, pretože ak budete jesť jeden druh 4 a viac dní naše telo neabsorbuje toľko živín.

Avokádo

Avokádo by sme mali jesť každý deň. Tieto extra zdravé plody s mnohými zdravými živicami a najmä zlúčeninami glutatiónu, ktoré sú jednou z najdôležitejších látok pre našu pečeň sú veľmi nápomocné pre proces detoxikácie.

Jablká

Jablká obsahujú vysoké množstvo prírodných vláken, známych ako pektíny. Naše telo ich vie použiť na vylúčenie škodlivých toxínov, chemikálií a pesticídov von z tela tak, aby sa naše telo dokázalo liečiť samo. Mali by sme preto jesť veľa jabĺk, alebo sa aspoň pokúsiť jesť jedno denne. Okamžite si všimnete liečivé účinky.

Olivový olej

Ak idete kupovať olivový olej mali by ste sa uistiť, že kupujete extra panenský lisovaný na studena. Nepoužívajte tento olej na varenie pri vysokej teplote. Nemal by sa zahriať na viac ako 275 stupňov. Olivový olej je najlepším zdrojom lipidov, ktoré sú užitočné pri odstraňovaní škodlivých toxínov z tela. Používajte preto tento olej do vašich obľúbených šalátov a pokrmov.

Citróny a limetky

Existujú milióny článkov na internete, že by sme mali vypiť pohár teplej vody so šťavou z polovice citróna v nej. Áno, je to skvelý spôsob, ako začať svoj deň. Citrónová šťava spúšťa nervovú aj hormonálnu aktiváciu pečene a tráviaceho systému a je veľmi prospešná pre ľudí, ktorí trpia pomalým trávením. Určite by ste mali začať svoj deň s jedným pohárom citrónovej vody. Budete sa diviť aké to bude mať výsledky. Podporí to váš imunitný systém, zrýchli metabolizmus a aj kilá naviac pôjdu rýchlejšie dole.

Kurkuma

Táto super bylina má mnoho zdravotných výhod. Je to úžasné pre vašu pokožku, pre vaše vlasy a je to tiež veľmi užitočné pri odstraňovaní škodlivých látok z tela. Kurkuma obsahuje mnoho zdravých živín , ktoré pomáhajú vášmu telu v boji proti bunkovej smrti. Môžete tak všeobecne zlepšiť svoje zdravie. Kurkuma je tiež veľmi užitočná ako protizápalový nástroj.

Začnite jesť tieto potraviny pravidelne, pretože ako môžete vidieť, môžu poskytnúť mnoho zdravotných výhod a zlepšiť funkciu vašej pečene. Dúfam, že vám bude tento článok nápomocný.

Odporúčané weby