Na svete trpí mnoho ľudí nedostatkom spánku a pasujú sa s ním noc čo noc. V dôsledku týchto problémov sa k nim však môžu pridružiť aj iné, a to hlavne vtedy ak poruchy spánku trvajú dlhšiu dobu. Podľa najnovších štatistík je nedostatočný spánok všeobecným problémom verejného zdravia a ľudia utrácajú tisíce aby našli riešenie.

Ak trpíte týmto problémom aj vy, určite ste vyskúšali rôzne možnosti, ako napríklad lepšie matrace, čaje na spanie, iné prírodné prostriedky či lieky alebo relaxačné techniky. Ak však vaše problémy stále pretrvávajú, ste na správnom mieste. V tomto príspevku som sa zamerala na rastlinky. Chcem vám totiž vyvrátiť mýtus, že sa nemajú pestovať rastliny v miestnosti, kde spíme.

Možno si väčšina z nás neuvedomuje význam kvality ovzdušia a to, ako veľmi to môže ovplyvniť náš spánok. Kvalita vzduchu je veľmi dôležitá a to najmä vo vašej spálni. Kontaminovaný vzduch môže byť hlavnou príčinou problémov. Bez akýchkoľvek pochybností vieme, že čerstvejšiemu vzduchu v našich domácnostiach prispievajú rastliny. To so sebou nesie aj mnoho ďalších výhod, ako sú: lepšia funkcia mozgu, zlepšenie nálady, lepší spánok, menej úzkosti a celkovo to prispieva k prevencii voči ochoreniam a stresu. Zahoďte teda predsudky a dajte možnosť prírode pomáhať pri problémoch s nespavosťou. Voľbou tých správnych rastlín je úspech zaručený. Čítajte preto smelo ďalej...

Týchto 5 rastlín má upokojujúce účinky a zlepšujú tak kvalitu nášho spánku.

Jazmín

Táto exotická rastlina má veľmi príjemnú a upokojujúcu vôňu. Jeho vôňa zlepšuje kvalitu spánku, znižuje stres a úzkosť, a tak zlepšuje bdelosť a produktivitu pre ďalší deň.

Levanduľa

Môžete použiť čerstvú či sušenú, ba dokonca aj levanduľový olej. Ak ste to už vyskúšali určite ste cítili všetky zdravotné výhody a extrémne pozitívne výsledky, ktoré nám táto fialová rastlinka poskytuje. Evidentne totiž zlepšuje spánok, znižuje úzkosť a stres, spomaľuje tep srdca, zlepšuje funkciu mozgu a môže dokonca pomôcť upokojiť plač malých detí.

Sanseviéria

Táto rastlina je skvelá pre čistenie vzduchu vo vnútri vášho domu, počas dňa i noci. A najlepšie na tom je, že je veľmi nenáročná na pestovanie a svojimi jednoduchými zelenými listami so žltými pásmi sa hodí do akéhokoľvek interiéru. Môžeme tiež spomenúť, že je jednou z desiatich najlepších izbových rastlín, ktoré filtrujú vzduch. Sanseviéria uvoľňuje kyslík počas noci, takže vzduch je potom svieži a čistý.

Brečtan

Štúdie NASA nedávno ukázali detoxikačné účinky tejto rastliny. Taktiež zistili, že funguje ako čistička vzduchu. Navyše je veľmi elegantný, ľahko sa pestuje a môže znížiť vzdušné plesne až o 94%. Je to ideálna rastlina do vašej spálne a môže tiež pomôcť ľuďom, ktorí trpia alergiami tým, že čistí vzduch v ich okolí. Pozor však aj na jeho odvrátenú stránku! Je totiž veľmi jedovatý, preto jeho pestovanie prehodnoťte pokiaľ žijú vo vašej domácnosti malé deti.

Aloe Vera

Tiež známa ako "rastlina nesmrteľnosti". Aloe vera je rastlinou s najdlhším zoznamom liečivých vlastností. Počas noci uvoľňuje kyslík, takže vzduch je v noci čerstvejší a navyše nevyžaduje veľa pozornosti pri pestovaní ako niektoré iné rastliny. Má široké využitie aj rôznych kožných problémoch, zápaloch a pri vnútornom použití tiež poskytuje nespočetné množstvo pozitívnych účinkov. Nie darmo ju moja babka používa takmer na všetko.

Skúste začať pestovať niektorú z týchto rastlín a budete sa čudovať ako sa vám zlepší spánok. Ak zvolíte do spálne tú správnu nemusíte viac siahať po akejkoľvek chémii. Využite silu prírody a zaobstarajte si aspoň jednu zo spomínaných...

Odporúčané weby