Lecitín je prírodná látka, ktorej blahodarné účinky si asi málokto z nás naplno uvedomuje. To, že je zdravá sója, vie asi každý a tak z toho celkom pekne logicky vyplýva, že to bude možno aj vďaka obsahu už zmieňovaného lecitínu.

Hlavnými zložkami lecitínu sú cholin a inositol, ktoré sú stavebnou látkou bunkových membrán a niektorých bielkovín, ktoré sú zodpovedné za prenos tukov. Obe tieto látky sú predovšetkým spaľovače tukov, ktoré zrýchľujú prirodzený spôsob spaľovania mastných kyselín.

Hlavne kvôli takýmto priaznivým účinkom som sa rozhodla lecitín zaradiť ako doplnok stravy do svojho jedálnička. Nie som popravde veľký milovník sóje, i keď prinajhoršom by som teda niečo sójové zjedla, ale každopádne to medzi svoje obľúbené potraviny zaradiť nemôžem. Výhodou lecitínu je opäť tabletová forma, ktorá sa jednoducho zapije vodou.

Tým, že znižuje hladinu chlesterolu a triglyceridov tak, že ich prevádza na takú formu, v ktorej sú rozpustné vo vode je veľmi vhodný pre ľudí trpiacich na zvýšený cholesterol. Svoje štúdium farmácie som vlastne pravdupovediac ukončila aj kvôli tomu, že nesúhlasím s tým, aby sa do ľudí nasilu pchalo stále viac chémie, nuž ale čo si budeme vravieť, marketing je marketing. Je preto myslím na mieste rozmyslieť si či nebude lepšie vymeniť lieky na cholesterol napríklad za lecitín. Môj otec dlhodobo trpí týmto problémom a musím priznať, že mal vďaka nemu lepšie výsledky.

Počas skúškového obdobia som osobnej skúške podrobila aj lecitín. Lepšie sa mi učilo a všetko sa len tak sypalo do hlavy, bohužiaľ určitú námahu som musela vynaložiť aj ja, ale šlo to aspoň lepšie. Bol to taký môj životabudič. Samozrejme, že toto obdobie štúdia je najstresujúcejšie no myslím, že sa stres dá s lecitínom zvládať o čosi lepšie. Pociťovala som vnútorný pokoj a pohodu aj napriek náročným skúškam. Navyše mi zvýšil obranyschopnosť a posilnil imunitu.

 
Kompava Lecitín 100 cps. môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>
 

Ďalšou skvelou správou je to, že vďaka nemu sa zlepší aj kvalita vlasov, nechtov a pokožky. Po veľmi psychicky náročnom období plného cestovania a hlavne stresujúceho pracovného prostredia mi dosť začali vypadávať vlasy. Teraz už pekne dorastajú, i keď „baby“ vlásky mi teraz skôr prekážajú je to len dobrým znamením, že nebudem plešatá.

Aj vy poznáte jarnú únavu? Ja už nie! Skutočne sa necítim unavená, teším sa na ďalší slnečný deň a svet sa zdá ako gombička (až pokiaľ neprídem do práce)..ale nie, jednoducho cítim, že mám viac energie a tým pádom aj lepšiu náladu. Čo samozrejme oceňuje predovšetkým okolie, no i ja sama.

Pozor však na to, že pokiaľ aj vy pijete mladý jačmeň každé ráno podobne ako ja, lecitín by vám ho mohol z tela vyplaviť, preto je dobré dať si ho napríklad až večer, alebo pár hodín po tom, čo vypijete jačmeň.

Myslím, že nie možné sa ním predávkovať, no dodržujte doporučené dávkovanie, resp. presahujte ho len mierne. Je to prírodná látka, čo znamená že nijak nezaťažuje pečeň a nemá vedľajšie účinky. Nie je to síce liek, ale pomáha ako liek. U mňa teda obstál na výbornú a doporučujem ho miesto všetkej tej chémie zaradiť do stravy.

Graf ceny produktu Kompava Lecitín 100 cps. poskytuje server Heureka.sk

Odporúčané weby