Teraz je na rade ďalší prípravok zo skupiny športovej výživy. Opäť veľmi skvelá prírodná látka. Je to konjugovaná kyselina linolová a je to zdravý tuk. Áno je zdravý (aj také máme a potrebujeme), patrí medzi omega -6- mastné kyseliny a bežne sa vyskytuje v niektorých potravinách, napríklad v mliečnych výrobkoch či hovädzom mäse, no bohužiaľ je jej obsah v nich nízky. 

Keďže sa v dnešnej dobe nahrádza prirodzené kŕmenie zvierat, jej obsah v potravinách je veľmi znížený. Vedci sa dokonca domnievajú, že to môže mať vplyv na zvýšenie výskytu civilizačných ochorení ako je rakovina, kardiovaskulárne choroby či obezita. Nuž či je to kvôli nedostatku CLA, alebo kvôli tomu všetkému čím zvieratá kŕmia a my to potom prostredníctvom mäsa prijímame tiež, je už téma na inú diskusiu.

Každopádne ja som po nej siahla z dvoch prostých dôvodov. Zrýchľuje svalový metabolizmus a tým znižuje množstvo podkožného tuku. V podstate sa nám v tele mení pomer svalovej bielkoviny a tuku. Tým, že svaly rastú rýchlejšie spaľujú tuk.

Okrem toho zvyšuje mineralizáciu kostného tkaniva, čo som ja osobne potrebovala pretože nosnosť mojej kostry bola asi o sedem kíl nižšia ako by mala byť.

Mierne pomáha znižovať príznaky alergie. Moja alergia na plesne, škrečky a mačky nebola až taká neznesiteľná, i keď škrečkom a podobným malým hlodavcom sa veľmi rada vyhnem a nebude to ani tak tou alergiou ako zážitkom. O tom asi napíšem článok zvlášť, pretože čo by ste čakali od spolužiaka, ktorý vás prosí o postráženie škrečka, kým sa bude vyvaľovať týždeň na dovolenke? No že sa z jedného dospelého vykľuje napokon 8 malých škrečíčat som nečakala tiež. Ale o tom potom a poďme späť k CLA.

 
Scitec CLA 60 tabliet môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>
 

Je vhodná aj pri liečbe diabetu, lebo zvyšuje produkciu inzulínu. To ale nemôžem potvrdiť z vlastnej skúsenosti nakoľko nikto v mojom okolí mi to nepotvrdil, ale môže byť na tom samozrejme kus pravdy.

No a späť k vedcom, tým že budeme prijímať CLA chránime svoje telo pred vznikom rakoviny (jednoduchá dedukcia, nakoľko jej nedostatok riziko zvyšuje).

A keďže naša spoločnosť už neverí ničomu, čo nie je podložené štúdiou tých najmúdrejších amerických vedcov, konkrétne odborníci z Lousiana State University v USA publikovali pár zaujímavých výsledkov. Napríklad, že zvyšuje rýchlosť metabolizmu a tlmí jeho pokles počas noci. To by bolo, kúpiť si pilulky a počas noci jednoducho chudnúť, však? Takto by som to síce nepodala, ale každopádne je možné, že sa nám zvýši energetický výdaj, keďže miesto tuku budú svaly, ktoré ho z nás radi vydajú. Pomáha tiež zamedziť odbúraniu svalového tkaniva z dôvodu zníženého prívodu energie. Vždy by malo totiž platiť, že výdaj energie by mal presiahnuť príjem. Nie som veľkým zástancom počítania každej kalórie, navyše si myslím, že nikto to nevydrží robiť do konca života, takže uvidíte sami či je vaše úsilie viditeľné.

Váha nie je veľmi vhodným ukazovateľom vašej kondície. Svaly jednoducho vážia viac, preto nezúfajte ak sa ručička na váhe nejako zásadne nepohla. Najlepšie to uvidíte na oblečení a rastúcom sebavedomí a spokojnosti zo samého seba.

Graf ceny produktu Scitec CLA 60 tabliet poskytuje server Heureka.sk

Odporúčané weby