Už dlhšiu dobu sa zaoberám zdravou výživou a hlavne fitness. Asi preto môjmu bystrému oku neunikol letáčik vo fitku, kde do nebies vychvaľovali mladý jačmeň. Samozrejme som po príchode domov začala „gúgliť“ a zisťovať o ňom viac. Čo som sa teda dozvedela?

Keď mladý jačmeň klíči a rastie získava nesmierne množstvo živín a energie zo zeme, vzduchu a slnka. Všetky tieto živiny dokáže naše telo plnohodnotne zúžitkovať. Má vysoký obsah chlorofylu, okysličuje nám krv a tým pádom všetky tkanivá, čím nám poskytuje zvýšenie schopnosti myslieť či pracovať. Má tiež ľahko zásadité pH, ktoré obnovuje acido-alkalickú rovnováhu. Mierne alkalické prostredie je nepriaznivé pre plesne, zápaly, kvasinky a neprospieva ani rakovinovým bunkám. Mladý jačmeň tiež obsahuje vitamíny, ktoré aktivujú enzýmy, ktoré nám pomahajú pri prevencii rôznych chorôb. Patrí k takzvaným zeleným potravinám, ktoré podporujú správne fungovanie ľudského tela. V podstate nefunguje ako klasické lieky, ktoré sú zamerané len na určité príznaky , ale pomáha telu aby sa liečilo samo.

Je preto vhodný pri liečbe kožných ochorení (koža je zrkadlom zdravia), chudokrvnosti, zlepšuje krvný obraz, pomáha diabetikom upravovať hladinu cukru v krvi, pomáha v boji s nadváhou, posilňuje imunitu, pomáha predchádzať civilizačných ochoreniam, zlepšuje spánok a mohla by som toho menovať ešte oveľa viac.

Úprimne, bola som trochu skeptická či to nebude zase len nejaký komerčný, prehnane vychválený výrobok so super vlastnosťami, no napriek tomu som sa rozhodla kúpiť si ho a vyskúšať to na vlastnej koži. Najviac ma zaujalo jednoduché dávkovanie a aj to, že predávkovanie podobne ako predávkovanie zeleninou je prakticky nemožné, no poddávkovanie v podstate zbytočné. Dospelý človek by mal 1-2 lyžičky prášku rozpustiť v 200 ml vody a vypiť ráno, alebo aj večer nalačno 20 min. pred jedlom. Za 20 min. je jačmeň 100% vstrebaný. Pre mňa, ako človeka, ktorý si nastavuje namiesto jedného radšej budíky dva, je to naprosto ideálne, pretože pri prvom zobudení do seba „kopnem“ jačmeň, ktorý si pripravím večer dopredu a až na druhý budík o 20 min. neskôr skutočne vstávam a začínam svoj deň. Čo sa týka chuti, nikdy som nejedla trávu, ale myslím, že chutí nejak podobne. Obsah chlorofylu nápoju dodáva sýto zelenú farbu a spomínanú trávovú chuť. Mne to vôbec nevadí a v podstate mi to zachutilo, no je tu dobrá správa aj pre tých, ktorých chuťové poháriky nebudú k jačmeňu natoľko benevolentné ako tie moje. Môžete ho tiež zmiešať s ovocnou šťavou, alebo si ho kúpiť aj vo forme kapsúl, takže to len jednoducho zapijete vodou.

Musím potvrdiť, že som po krátkej dobe od začiatku užívania pocítila, že mám viac energie, lepšie trávenie a celkovo som sa cítila zdravo a fit. Tiež som si všimla, že počas obdobia, kedy boli mnohí z môjho okolia či už z práce, alebo súkromia chorí, bez ohľadu na to či šlo o nádchu, chrípku, alebo zápaly dutín, ja som sa im mohla vnútorne posmievať, ale samozrejme ich aj obskakovať a to bez toho, aby som sa nakazila. Preto si myslím, že to skutočne svedčí o fakte, že posilňuje imunitu. Moju zjavne výrazne posilnil a to podotýkam, že v práci máme klimatizáciu, kde sa všetky mikróby zdržujú a v podstate kolujú v priestore.

Ďalšou super správou je, že pomáha detoxikovať pečeň, ktorá zohráva dôležitú úlohu v štiepení tukov. Po zime a hlavne Vianociach, ktoré sa niesli v znamení „jedz koľko vládzeš“ som sa potrebovala vrátiť späť do pôvodnej formy a zhodiť nejaké to kilo, dva. Všimla som si, že chudnutie ide rýchlejšie a ľahšie. Zrýchlil mi metabolizmus, zlepšil moje trávenie, hlavne zažívanie a postupne som dávala dole nežiadúci tuk.

Taktiež som predtým mala menší problém s pleťou. Predpokladám, že sa zvýšené množstvo toxínov v tele ukázalo hlavne na tvári. Užívaním jačmeňa sa moja pleť vypla a nedokonalosti sa do značnej miery zredukovali.

Užívam ho už dva mesiace a určite neprestanem. Myslím, že aj cena je priaznivá, takže nemám dôvod váhať. Čítala som tiež, že ešte lepšie účinky má v spolupráci s chlorelou. Takže možno pridám aj ju do môjho teraz už zabehnutého ranného rituálu.

Nástroje Zdravia Mladý jačmeň BIO 200 g môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Odporúčané weby