V posledných rokoch prišlo k búrlivému rozvoju outdoorových aktivít. Ruka v ruke s ním napreduje aj výroba súvisiaceho vybavenia, pričom jedna z oblastí sa venuje výrobkom uľahčujúcim pobyt v prírode rodičom s malými deťmi. Produktom tejto odnože je aj detský nosič Deueter. Vďaka nemu je možné vybrať sa do prírode aj s naozaj malými deťmi. Ako vravia príručky, pokiaľ je dieťa vhodne zaodeté, je priam povinnosťou rodiča nosiť ho von na prechádzky. Detské nosiče Deuter sú certifikované skúšobňou TÜV.

Nosič na dieťa je v zásade batoh upravený na nosenie detí do hmotnosti okolo 25 kg. Musí pritom logicky spĺňať kritériá bezpečnosti. Spomínaný výrobca ponúka viaceré modely nosiča, tie sú však vzájomne podobné. Všeobecne by sa dalo povedať, že za na naše pomery vysokú cenu, dostávate maximálnu kvalitu. Preto množstvo ľudí využíva aj spoločný nákup, požičiavanie a zdieľanie takýchto batohov. Minimálne pred kúpou je vhodné požičať si nosič a vyskúšať, či je dieťa naklonené takémuto druhu presunu. Môže sa stať, že dieťa rezolútne odmietne sedieť v nosiči.

Komfort pre nosiča i dieťa

Batoh na prenos detí Deuter je výborným kúskom výstroje pre výlety s deťmi. Je pohodlný pre nosiča aj pre dieťa. Popruhy sa dajú nastaviť, tak aby "sedel" ako je to pre vás najpríjemnejšie.

Časti Batoha

Nosič Deuter je v zásade členený na časť, kde sa vkladá dieťa a časť na prenos ostatnej výbavy ako oblečenie, pitie, jedlo a pod. Na fľašky su k dispozícii praktické držiaky. Objem komory na výbavu je dostatočný na bežné prechádzky v letnom počasí. Zmestí sa vám sem pohodlne výbava pre vás aj pre dieťa. Proti dažďu resp. slnku je možné inštalovať odnímateľnú striešku. Drobec by tak mal byť za každých okolností relatívne "v pohode". Objem batoha je približne 16 l.

Uchytenie dieťaťa v nosiči

Dieťa do nosiča sa realizuje uzamknutím prackového systému. Mal by byť dostatočne bezpečný, aby ho dieťa neotvorilo. Ak by sa to stalo, nehrozí, že by dieťa automaticky vypadlo. Batoh sa neroztvorí, ale každpádne je ideálne, ak má nosič na dohľad aj iná osoba, keďže na chrbát si sami nedovidíte.

Vykladanie a skladanie batohu

Manipuláciu s batohom výrobca vyriešil veľmi prakticky. Bahoh disponuje madlom, ktoré uvedené činnosti uľahčuje. Výbornou pomôckou je vysúvateľná stabilizačná podpera, ktorú viete vysunúť i pred samotným zložením batoha. Dočiahnete ju jednoducho rukou. Tým pádom sa vám batoh po zložení z chrbta a položení na zem nezvalí, ale zostane vo zvislej polohe aj s dieťaťom. To umožní pohodlné vybratie dieťaťa už na zemi. Opatrnosť je samozrejme na mieste práve v momente skladania batohu z chrbta. Musíte vedieť odhadnúť či na tento moment udržíte celý batoh aj s dieťaťom v jednej ruke. Jednoducho skladanie a nakladanie nosiča je vhodné si dopredu nacvičiť.

Detaily

Detaily sú domyslené, všetko je tam, kde to potrebujete, napríklad bočné vrecká na bedrovom páse. Do nich si môžete pohodlne odložiť veci, ktoré potrebujete mať "pri ruke". Niektoreé modely disponujú aj slučkami, kde si deti môžu vložiť nohy a tak im nevisia vo vzduchu, čo môže byť pohodlnejšie. Batoh je navyše kompatibilný s vodným rezervoárom, čo ocení najmä nosič.

Záverom

Batoh a detský nosič Deuter je parádne prepracovaným kúskom outdoorového výstroja, s ktorým môžete podniknúť pekné túry. Na mieste je opatrnosť pri nosení, ktorú možno získať počas predošlého nácviku v bezpečí domova. Cena nosiča je hodná vynaložených peňazí.

Odporúčané weby