Extrémny smäd môže znamenať rôzne zdravotné problémy. Cítite smäd po celý deň? Môže to jednoducho znamenať, že by ste mali piť trochu viac vody. Ale ak jej pijete dosť, môže to mať iné príčiny. Zachyťte radšej  tieto zdravotné problémy včas, aby ste s nimi mohli niečo urobiť.

Nedostatočná hydratácia

Už sme spomenuli, že najzrejmejším dôvodom extrémneho smädu je, že nie ste dostatočne hydratovaní. Koľko vody by ste mali denne presne vypiť  je ťažké povedať, pretože to je iné a pre každého individuálne. Sú vonku vysoké teploty, alebo pracujte fyzicky? Potom by ste mali samozrejme piť viac. Dobrý test je pozrieť sa na moč. Čím je farba svetlejšia, tým lepšie.

Diéta

Vaša diéta môže tiež ovplyvniť to, ako veľmi ste počas dňa smädný. Napríklad  keto diéta môže mať ako vedľajší účinok nadmerný smäd. V tejto diéte sú sacharidy nahradené tukom. To znamená, že budete jesť veľa krémových vecí, ako je majonéza, syr, šľahačka a vyhnete sa ryži, cestovinám a zemiakom.

Problémy so štítnou žľazou

Symptómy hyperaktívnej štítnej žľazy sa môžu u každej osoby líšiť. Nie je žiadny dôvod na paniku, keď zažívate nadmerný smäd a máte problémy so štítnou žľazou, ale snažte sa dávať pozor na nasledujúce ďalšie príznaky: úbytok hmotnosti, trasúce sa ruky, únava, záchvaty úzkosti a pocit oslnenia. Ak sa u Vás vyskytnú viaceré z týchto príznakov v kombinácii s nadmerným smädom, možno sa budete musieť dohodnúť s lekárom na ďalšom postupe.

Diabetes A

Bežným príznakom diabetu (typ 1 a 2) je pocit smädu. To súvisí so skutočnosťou, že vaše obličky nefungujú správne, nedokážu zadržať všetku glukózu a hladina cukru v krvi je príliš vysoká. Glukóza absorbuje vlhkosť a preto vaše obličky prepúšťajú viac vlhkosti ako obvykle. To má za následok viac smädu a častejšie návštevy WC.

Lieky

Existuje veľa liekov, ktoré majú za následok nadmerný smäd ako jeden z ich možných vedľajších účinkov. Príkladmi sú lieky proti alergii, antidepresíva a lieky proti vysokému krvnému tlaku.

Všetky problémy, ktoré dlhodobo pretrvávajú je samozrejme potrebné riešiť s lekárom.

Odporúčané weby