Pravdepodobne všetci vieme, že banány sú veľmi zdravé. Je to ovocie a ovocie je vo všeobecnosti dobré pre naše zdravie; sú plné skvelých vitamínov. Väčšina rodičov povzbudzuje svoje deti, aby jedli aspoň jeden, ale najlepšie dva kúsky ovocia denne. Ale aký druh ovocia by sme mali jesť? Ukazuje sa, že banány sú pre vás obzvlášť dobré! Banány majú všetky druhy úžasných zdravotných výhod a my sme pre vás zostavili zoznam deviatich z nich!

Znižujú stres

Máte pocit stresu? Skúste jesť banány! Banány regulujú krvný tlak, poskytujú nám energiu a majú pozitívny vplyv na trávenie. Obsahujú aj tryptofán, čo je látka, ktorá nám pomáha relaxovať. Namiesto toho, aby ste siahli na tabuľku čokolády, keď ste v strese, uchopte namiesto toho zdravý banán.

Pomáhajú ochladiť organizmus

Znie to trochu divne, ale banány vám môžu skutočne pomôcť vychladnúť. Banán je strhujúce jedlo, môže spôsobiť zmenšenie tkaniva, čo znamená, že môže absorbovať viac vody. To vám môže pomôcť vychladnúť. Hrozno a fazuľa pôsobia podobne.

Pôsobia proti páleniu záhy

Odborníci si nie sú presne istí, prečo to funguje, vieme však, že banány môžu fungovať ako prírodné antacidá. Inými slovami: banán môže pomôcť proti páleniu záhy.

Bojujú proti zápche

Banán je ovocie, ktoré je veľmi bohaté na vlákninu, čo ho robí ideálnym, pokiaľ ide o črevné problémy. Ak sa máte problém so zápchou, mali by ste zjesť banán, ten by vám mal pomôcť.

Znižujú krvný tlak

Už jeden banán môže pomôcť znížiť krvný tlak. Vzhľadom k tomu, že sú banány  veľkým zdrojom draslíka, môže konzumácia banánov znížiť krvný tlak. Ak však máte podozrenie, že máte vysoký krvný tlak, najprv by ste mali navštíviť svojho lekára.

Banány sú veľkým zdrojom energie

Konzumácia banánu pred cvičením vám pomôže zvýšiť energiu, ktorú potrebujete pre váš tréning. Banány obsahujú tyrozín, vitamín B a, samozrejme, cukor, ktorý vám poslúži na podporu a zvýšenie energie.

Pomáhajú pri anémii

 Ak máte anémiu, mali by ste jesť banány. Anémia, ktorá je v podstate deficit hemoglobínu, je bežným stavom krvi. Okrem iného môže spôsobiť, že sa budete cítiť veľmi unavení. Ak chcete riešiť chudokrvnosť prírodnou cestou, môžete jesť veľa banánov, pretože sú zdrojom železa. Ak máte podozrenie, že máte anémiu, mali by ste tiež navštíviť svojho lekára, aby vám pre istotu určili správnu diagnózu.

Zatočia so žalúdočnými vredmi

Sušené, nezrelé banány obsahujú látku nazývanú „sitoindosid“, ktorá okrem iného pomáha produkovať viac hlienu v tráviacom systéme. Tento hlien môže fungovať ako ochranná vrstva a môže pomôcť pri prevencii, ako aj pri liečení žalúdočných vredov. Nielen to, ale banány môžu tiež pomôcť rastu buniek v gastrointestinálnom trakte. Takže v podstate, ak máte gastrointestinálne problémy - zjedzte banán! A samozrejme tiež navštívte svojho lekára.

Pomáhajú pri depresii

Ak sa cítite v depresii, zjedzte banán. Alebo, aby sme boli konkrétnejší, stále jedzte banány. Banány obsahujú vitamín B a ďalšie užitočné látky, ktoré môžu zlepšiť vašu náladu a poskytnúť vám energiu. Ak sa cítite depresívne dlhšie, odporúčame vám, aby ste vyhľadali pomoc.

Už aj vy si doma robíte banánové zásoby?

Odporúčané weby