Už roky ako aj ďalších iných žien si farbím vlasy. Vždy keď sa táto „ceremónia“ doma odohrávala všetci nadávali na znateľný zápach amoniaku, s tým je už však koniec. Vlasy si totiž môžeme farbiť aj prírodne. Samozrejme treba to brať s rezervou. Možno sa vám to nepodarí na prvý krát, možno zistíte, že potrebujete zmes podržať na hlave dlhšie a podobne.

Všetky vlasy a ich štruktúra sú originál a ťažko sa to preto generalizuje. No za skúšku nič nedáte. Nechajte sa preto pokojne inšpirovať. Okrem toho som si posvietila na potravinách, ktoré nám pridávajú na kráse práve vlasov, ale aj nechtov. Všetko bez chémie a spomínaného smradľavého amoniaku. Veď za vyskúšanie skutočne nič nedáte...

Farbenie vlasov bez chemikálií? Je to možné!

Pokiaľ ste unavení zo všetkých tých chemických farieb na vlasy a túžite po krásnych zdravých vlasoch, tu je pár prírodných spôsobov na dosiahnutie skvelej farby prijateľnejšou a zdravšou cestou.

Zelená ochranná vrstva vlašských orechov - pre hnedé vlasy

Najprv olúpte 15-20 vlašských orechov. Zelenú dužinatú časť nakrájajte a postrúhajte. Pridajte horúcu vodu. Miešajte polievkovou lyžicou, kým zmes nebude homogénna. Potom vezmite štetec na farbenie vlasov a aplikujte na vlasy. Nechajte pôsobiť asi 15-20 minút a potom vlasy umyte. Nakoniec ich ešte opláchnite octom. Ten farbu zafixuje.

Cibuľa a kôra z duba - pre svetlo hnedé vlasy

Všetko, čo musíte urobiť je zmiešať pol šálky cibuľových šupiek a strúhanú kôru z duba. Zalejte to 1 litrom prevarenej vody a ešte 1 hodinu varte. Naneste na mokré vlasy a nechajte pôsobiť asi 45 minút. Potom si vlasy umyte a opláchnite ich octom.

Harmanček – pre krásne blond vlasy

Do pol litra vody pridajte 100 gramov sušených kvetov harmančeka. Povarte a potom zceďte. Vlasy namočte do výslednej tekutiny, nechajte chvíľu pôsobiť, potom vlasy umyte a nezabudnite na ocot.

Cvikla - pre červené vlasy

Stredne veľkú repu nakrájajte na kúsky a varte. Zopár plátkov cvikly nechajte vo vode a rozmixujte. Počkajte kým zmes trochu vychladne a aplikujte na vlasy. Nechajte pôsobiť 15 až 20 minút. Opláchnite vlasy octom a osušte ich.

Ak máte svetlejšie vlasy, získate skvelý účinok už počas prvého farbenia. Ak však máte vlasy tmavšie, budete musieť toto ošetrenie niekoľkokrát zopakovať.

Okrem týchto možností môžete tiež vyskúšať farbenie hennou, ktorá je tiež k vlasom šetrná a ponúka širšiu škálu farieb, aké môžete farbením dosiahnuť.

Chcete zdravé vlasy a nechty? Toto by ste mali jesť!

Čakanie kým vám vaše vlasy a nechty opäť dorastú môže byť niekedy naozaj frustrujúce, ale ak do svojho jedálnička zahrniete nevhodné potraviny bude vaše čakanie o to dlhšie. Keďže vlasy a nechty sú tvorené keratínom nedostatok železa, zinku a bielkovín môže viesť k vypadávaniu vlasov a strate pevnosti nechtov. Toto je pár základných potravín, s ktorými si pobyt v pomyselnej čakárni určite o nejaký ten čas skrátite.

Mlieko

Mlieko a mliečne výrobky sú bohatým zdrojom bielkovín, vápnika a vitamínu D.

Vajíčka

Tie sú zase bohaté na biotín a železo, čo prispieva k rýchlejšiemu rastu a regenerácii našich vlasov.

Losos

Losos obsahuje omega-3 mastné kyseliny, ktoré pomáhajú posilniť naše vlasy a tie sú tak menej náchylné na lupiny. Tiež to pomáha predchádzať lámaniu nechtov.

Zelená zelenina

Kel, špenát a iná tmavo zelená zelenina sú plné vitamínu C, a to je naozaj dôležité v produkcii kolagénu, ktorý tiež posilňuje krvné cievy.

Žltá a oranžová zelenina

Mrkva, tekvica či sladké zemiaky sú bohaté na beta-karotén, ktorý robí našu pokožku krajšou a hlavne zdravšou.

Možno som vás možnosťou prírodných farieb trošku inšpirovala, možno vám to príde príliš zložité a radšej zájdete ku kaderníčke, čo však jednoducho vyskúšať môžete sú vyššie spomínané potraviny. Nuž nech už sa rozhodnete akokoľvek veľa šťastia pri „pestovaní“ krásnej bujnej hrivy a pazúrikov.

 

Odporúčané weby