Nepoznám azda človeka, ktorý by nemal rád horúcu čokoládu. Čokoláda sama o sebe sa teší veľkému úspechu a nie je tomu samozrejme inak ani v prípade jej tekutej formy. Mnohí z nás si ju však odopierajú, teraz už na to nebudete mať dôvod!

Urobte si svoju vlastnú zdravú horúcu čokoládu a takpovediac docielite to, že ovca zostane celá a vlk sýty. Podobne to platí aj o energetických nápojoch, po ktorých čím ďalej tým viac siahame. V tomto článku na Vás však čaká ich zdravšia verzia bez zbytočnej chémie. Tak hor sa do toho!

Oslaďte si deň diétnou horúcou čokoládou

Určite poznáte ten pocit, kedy by ste chceli stráviť chladný upršaný večer pod teplou dekou, objať svojho milovaného a vychutnať si dobrý film. Ak z nejakého dôvodu nie je možné objatie milovanej osoby, potom vás objíme veľký pohár teplej, sladkej, krémovej horúcej čokolády. Nemusí to však znamenať, že prijmete vysoké množstvo nežiadúcich kalórií. Prezradím vám recept na výbornú horúcu čokoládu, ktorú si môžete dať kedykoľvek a bez výčitiek!

Potrebujete:

 • 2 šálky vody
 • 2 lyžice kakaa
 • 1 lyžička mletého maku (mak je prirodzeným zdrojom energie a pôsobí ako prírodné zahusťovadlo)
 • štvrť lyžičky extraktu zo stévie (alebo iné sladidlo)
 • štipku škorice
 • mandľové mlieko
 • a niekoľko kvapiek vanilkového extraktu

Príprava:

Vriacu vodu nalejte do pohára. Pridajte kakao a mak, dobre premiešajte a následne pridajte ostatné prísady. Môžete ešte posypať strúhanou horkou čokoládou a poriadne si to vychutnať!

Pripravte si aj vy prírodný energy drink, ktorý vám navyše pomôže v boji s prebytočnými kilami!

Nabudúce, keď sa budete cítiť unavení a budete mať nedostatok energie, dajte si namiesto škodlivých energetických nápojov prírodný energetický nápoj, ktorý si môžete urobiť aj sami. Okrem zdravých ingrediencií vám môže tento nápoj pomôcť spáliť 2/3 tuku v oblasti brucha, samozrejme ak ho budete konzumovať pravidelne. Príprava je veľmi rýchla, jednoduchá a výsledok je veľmi chutný a zdravý. Ak chcete môžete ním nahradiť aj obľúbenú kávu.

Hlavnou zložkou je zelený čaj. Zdravotné účinky zeleného čaju sú všetkým dobre známe. Okrem toho dáva telu energiu, čo pomáha pri chudnutí a spaľovaní tukov. Zelený čaj obsahuje polyfenoly, z ktorých väčšina sú katechíny. Tie vedú k zníženiu množstva tukového tkaniva. Zelený čaj tiež znižuje riziko kardiovaskulárnych chorôb, posilňuje imunitný systém a pomáha zlepšiť koncentráciu. Ako teda pripraviť prírodný energetický nápoj?

Potrebujete:

 • 6 vrecúškov zeleného čaju
 • 250 ml vody
 • šťavu zo 4 citrónov
 • Steviu (voliteľné)
 • mätové lístky (voliteľné)

Príprava:

Dajte vrecúška zeleného čaju do horúcej vody a lúhujte 5-10 minút. Medzitým odšťavte 4 citróny. Čaj nechajte vychladnúť, potom pridajte šťavu z citrónov, prírodné sladidlo podľa vášho výberu a niekoľko kociek ľadu. Môžete pridať i lístky mäty pre extra chuť a vzhľad.

Tak čo? Pozdávajú sa Vám recepty na zdravú alternatívu obľúbených nápojov? Vyskúšajte a užite si pocit, že niečo robíte pre svoje zdravie, zároveň urobíte dobre aj svojím chuťovým pohárikom a ukojíte chute na sladké. Príprava je jednoduchá a výsledok famózny. Na záver už len dodávam: Na zdravie!

Odporúčané weby