Pľúca sú veľmi dôležitým párovým orgánom v našom tele a ťahajú to s nami takpovediac až do konca života. Treba im preto samozrejme venovať náležitú pozornosť a čas od času im dopriať vytúžený detox.

Vyčistite svoje pľúca v priebehu troch dní

Okrem fajčiarov, môžu mať pľúcne problémy aj nefajčiari a deti. Aj keď fajčiari sú najviac zraniteľnou skupinou, tento recept je určený pre každého. Vyčistí vaše pľúca od toxínov, vrátane nikotínu a dechtu a to už v priebehu troch dní.

Je dôležité pamätať na to, aby ste nekonzumovali mliečne výrobky aspoň dva dni pred touto metódou čistenia pľúc, pretože môžu spomaliť proces detoxikácie.

Večer pred prvým dňom pľúcnej detoxikácie si dajte pred spaním šálku vášho obľúbeného bylinkového čaju.

Detoxikácia:

  • Pridajte šťavu z dvoch citrónov do 3dcl vody a vypite to ešte pred raňajkami.
  • Počas dňa pite 3 dcl ananásového alebo grapefruitového džúsu (podľa toho, čo uprednostňujete). Môžete použiť minerálne vody na zlepšenie chuti. Ananás a grapefruit sú bohaté na antioxidanty, ktoré vám pomôžu vyčistiť pľúca.
  • Dajte si 3 dcl čerstvo vylisovanej mrkvovej šťavy medzi raňajkami a obedom. Mrkva má vplyv na krvný obeh a tiež stimuluje detoxikáciu.
  • Počas obeda, vypite 4 dcl šťavy, ktorá je bohatá na draslík. Potraviny, ktoré obsahujú draslík sú repa, petržlen, paradajky, figy, mandle, atď.
  • Pred spaním si ešte dajte 4 dcl brusnicového džúsu. Brusnice pomôžu vášmu telu vyrovnať sa s baktériami v pľúcach.
  • Počas tohto detoxu by ste si mali každý deň dopriať 20 min. horúceho kúpeľa, pretože pomôže telu zbaviť sa toxínov prostredníctvom potu.
  • Eukalyptový olej môže byť tiež veľmi užitočný. Zohrejte v hrnci vodu a pridajte 5-10 kvapiek eukalyptového esenciálneho oleja. Potom si dajte hlavu nad hrniec, ktorý ste zakryli uterákom a inhalujte paru, kým sa voda neochladí.

Už sme teda pľúca vyčistili, čo však robiť v prípade, že nás predsa len skolí nejaká tá choroba? Tvorba hlienu je prirodzený spôsob akým sa naše telo chráni voči respiračným infekciám. Hlien nám pomáha vylúčiť z tela dráždivé látky a keď máme infekciu, bronchitídu, chrípku či prechladnutie zachytáva vírusy baktérie a zápalové bunky, ktoré nám dokážu spôsobiť najväčšie škody.

Základnými príznakmi sú ťažkosti s dýchaním, priebežná nádcha, neustály kašeľ, pocit slabosti a podobne. Zvyčajne sa nám ho podarí vykašľať von, no niekedy sa ho vieme len horko-ťažko zbaviť.

Ako sa hlienu jednoducho zbavíte?

Citróny

Vitamín C, na ktorý sú citróny bohaté pomáha nášmu imunitnému systému bojovať proti infekciám. Existujú dva spôsoby, ako citrón využiť. Buď môžete pridať dve čajové lyžičky citrónovej šťavy a lyžicu medu do pohára teplej vody a piť to najmenej trikrát denne, alebo vezmete plátok citróna, posypete ho soľou a šťavu vysajete. Táto metóda by vás mala efektívne zbaviť hlienu. Síce je to kvôli chuti viac pre odvážnych, no odporúča sa to robiť dvakrát denne.

Naparovanie

Naparovanie je jedným z najlepších spôsobov, ako pomôcť uvoľniť hlien. Tým, že sa para dostane do vášho dýchacieho systému, vytvára viac kvapaliny a ľahšie sa tak hlienu zbavíte. Najlepší spôsob je dopriať si teplý kúpeľ a keď je v kúpeľni veľa pary môžete relaxovať a vaším pľúcam súčasne pomôžete zbaviť sa hlienu jednoduchšie.

Alebo môžete nechať zovrieť vodu v hrnci, prikryť si hlavu uterákom a inhalovať paru asi desať minút. Tento jednoduchý trik môžete použiť niekoľko krát denne.

Slaná voda

Soľný roztok je silný antibakteriálny prostriedok, pomáha krku relaxovať a bojovať proti zápalu. Ak to chcete naplno využiť, jednoducho kloktajte štvrťku lyžičky soli rozpustenej v pohári teplej vody. Opakujte to niekoľkokrát za deň.

Med

Med poskytuje predovšetkým úľavu. Obsahuje tiež dextromethorphan, látku používanú v liekoch proti kašľu a pri liečení infekcií dýchacích ciest. Najlepšie na tom je, že je neuveriteľne jednoduché začleniť med do svojho jedálnička.

Alebo jednoducho pridajte štipku čierneho korenia na lyžicu medu. Korenie pomáha v boji proti infekcii a med pomôže upokojiť vašu sliznicu. Prípadne môžete pridať lyžicu medu do pohára teplej vody a piť niekoľkokrát denne.

Starajte sa o svoje pľúca vzorne a uvidíte ako veľmi sa vám odvďačia. Zdravý človek si ani neuvedomuje aký bezstarostný je život bez zadýchavania, dušnosti, kašľa a ďalších iných problémov, nehovoriac aj o vážnych ochoreniach.

Odporúčané weby