Azda ani neexistuje človek, ktorý by nikdy o slnečných okuliarov wayfarer nepočul, alebo ich minimálne niekomu na očiach nevidel. Štýlové wayfarer okuliare patria svojim originálnym dizajnom k tým najslávnejším. Tento tvar je tradične úzko spojený, až priam neodlučiteľný, so značkou Ray-Ban. Avšak nie každý pozná celú históriu týchto okuliarov a tejto značky celkovo.

trendove slnecne okuliare wayfarer 1

Prvé uvedenie na trh týchto okuliarov Ray-Ban značky bolo v roku 1930. Hneď na to nastal ten najväčší ošiaľ a celebrity tieto okuliare začali nosiť neustále. V tej dobe to bola novinka, dnes tieto okuliare nosí viac ľudí ako ktorékoľvek iné.

Tom Cruise je čo sa dvíhania zisku slnečných okuliarov legendárny. Pretože tak ako sa mu to podarilo pri pilotkách sa mu to podarilo aj pri Ran-Banoch a to dokonca ešte vo väčšom množstve. Len čo si nasadil vo filme Risky Business Tom tieto slnečné okuliare, predaj Ray-Banov sa zvýšil až o 50%.

trendove slnecne okuliare wayfarer 2

O ďalších 15% sa vďaka Tomu Cruisovi neskôr zvýšil predaj znova. Avšak teraz už hral v úplne inom filme. Bol to presne film Rain Man, ktorý posunul predaj o pár percent vyššie.

trendove slnecne okuliare wayfarer 3

Tieto okuliare sa avšak tešia popularite už nejaký ten čas a toto nie sú jediné filmy, kde sa vyskytovali. Slnečné okuliare wayfarer si zahrali aj v seriáloch ako sú Miami Vice, Beverly Hilles a Merlose Place. Objavili sa aj vo videoklipoch Katy Perry- Dream a Bruna Marsa-Lazy song. Ich veľmi fanúšik bol taktiež americký prezident Kennedy

trendove slnecne okuliare wayfarer 4.

Okuliare wayfarer sú momentálne dostupné v širokej škále farieb a rôznych prevedeniach. Vo väčšine eshopov so slnečnými okuliarmi sú tieto trendové okuliare veľmi rozšírené a preto ich nájdete úplne všade. Aktuálnym hitom sú dokonca okuliare wayfarer s čírymi sklami, ktoré sú momentálne veľkým módnym hitom medzi mladou generáciou.

Odporúčané weby