Dioptrické okuliare sú síce ideálnym pomocníkom korekcie a ochrany zraku, no nie každému však ich nosenie vyhovuje. Pre niekoho predstavujú dioptrické okuliare rušivý moment, ktorý mu bráni cítiť sa pohodlne. Aby sa človek cítil komfortne a mal pocit slobody sú kontaktné šošovky ideálnym riešením korekcie vášho zraku.

Kontaktné šošovky predstavujú v súčasnosti veľmi jednoduchý a pohodlný spôsob korekcie refrakčnej chyby. Keďže okuliare môžu pri niektorých aktivitách alebo pri rôznych spoločenských akciách prekážať – napr. pri športe (beh, tenis, plávanie, lyžovanie, tanec...), tak s kontaktnými šošovkami môžete vykonávať bez problémov takmer akúkoľvek činnosť.

Kontaktné šošovky je možné vybrať si z niekoľkých variant, ktoré prešli tým najdokonalejším výrobným procesom, aby poskytli vašim očiam dokonalú ochranu.Zákazníci najviac obľubujú mäkké kontaktné šošovky a denné kontaktné šošovky. Všetky druhy kontaktných šošoviek sú k dispozícii ako jednodňové, dvojtýždňové, mesačné a trojmesačné šošovky, Pre oko sú ideálnejšie jednodňové kontaktné šošovky, pretože každý deň sa nasadzuje nový pár, a preto netreba používať rôzne puzdra a roztoky.

Nosenie kontaktných šošoviek je veľmi jednoduché, aj keď u niekoho môže byť v začiatkoch menší problém predovšetkým pri nasadzovaní šošoviek. je to však len otázka času a trpezlivosti a v priebehu niekoľkých dní už dokáže manipulovať so šošovkami takmer každý. Šošovky by mali byť čo možno najpohodlnjšie pri nosení a pre oko musia byť bezpečné. Z tohto dôvodu sa pri výrobe kladie značný dôraz na kvalitu materiálu, priepustnosť, schopnosť zvlhčenia a na mnoho ďalších detailov, ktoré môžu ovplyvňovať nosenie kontaktných šošoviek. Aby kontaktné šošovky poskytli vašim očiam ten najvyšší komfort a aby ostrosť vidnia bola čo najlepšia je potrebné zvoliť vhodný typ šošoviek práve pre Vás.

Najčastejšie používaným typom sú u nás mäkké kontaktné šošovky. Veľmi výnimočne sa u nás nosia tvrdé a plynopriepustné kontaktné šošovky. Ďalej môžeme ešte šošovky rozdeliť podľa toho, ako dlho sa jeden pár používa a to na jednodňové, dvojtýždňové, mesačné a dnes už veľmi ojedinelé trojmesačné. Ak máte radi extravaganciu alebo chcete zmeniť časť vášho vzhľadu, je možné si vybrať z farebných kontaktných šošoviek, ktoré ponúkajú pestrú paletu farieb a motívov (nie sú vhodné na stále nosenie).

Ak sa rozhodnete kontaktné šošovky vyskúšať, je naozaj veľmi dôležité absolvovať odbornú aplikáciu konatkných šošoviek u očného lekára alebo optometristu. Ten najskôr zmeria váš zrak, potrebné parametre oka dôležité pre voľbu správnej kontaktnej šošovky, ktorú Vám následne odporučí a vyskúša. Taktiež by Vás mal naučiť so šošovkami manipulovať, nasadzovať a vyberať ich, poučiť o starostlivosti s hygiene. Ak máte šošovky vyskúšané, viete s nimi zaobchádzať, tak je čas na ich kúpu.

Jednotlivé kontaktné šošovky sú samostatne uložené v blistroch (plastových puzdrach) so sterilným roztokom na kontaktné šošovky a majú zapečatený kryt. Pri nosení kontaktných šošoviek netreba zabúdať na ich adekvátne čistenie. Sú náchylnejšie na zachytávanie nečistôt a mikroorganizmov, preto treba používať roztoky určené pre kontaktné šošovky, ktoré ich dezinfikujú. Ak sa Vám o šošovky nechce starať, zvoľte jednodňové kontaktné šošovky, pretože každý deň sa nasadzuje nový pár a nie je potrebné používať rôzne puzdra ani roztoky.

Odporúčané weby