Výber mobilného telefónu je komplikovanou záležitosťou. Musíte zvažovať množstvo faktorov. Prvým, ale určite najdôležitejším je funkčnosť. Základná otázka, ktorú si musíte položiť je, na aký účel chcete váš mobilný telefón využívať? Veľa ľudí v poslednej dobe si kupuje telefón s wifi, vysoko kvalitným fotoaparátom, s videom v HD kvalite a v konečnom dôsledku ho používa len na telefonovanie a esemeskovanie.

Ak nepotrebujete telefón so všetkými možnými vymoženosťami, tak na telefonovanie a esemeskovanie kúpite kvalitný a praktický mobil naozaj doslova za pár eur. Jednoduchým telefónom, ktorý ale dokáže zvládať okrem telefonovania a esemeskovania aj kopec ďalších vecí a je v prijateľnej cene je napr. Nokia C5-03. Nokie sú vo všeobecnosti známe svojim jednoduchým ovládaním a tak je to mobil vhodný aj pre technicky menej zdatných ľudí.

Samozrejme, na druhej strane by bola škoda nevyužiť množstvo funkcií, ktoré nové mobilné telefóny so sebou prinášajú. Je to práve wifi a teda možnosť prístupu na internet, komunikácia s priateľmi prostredníctvom sociálnych sietí, možnosť prijímania a posielanie emailov. To posledné využijú predovšetkým tí, ktorí využívajú mobil na prácu.

Ďalšími funkciami mobilných telefónov sú foťák a kamera. Opäť veľmi dôležité a užitočné funkcie. Najmodernejšie telefóny majú zabudované fotoaparáty v kvalite viac ako 10 mega pixelov čo už znamená naozaj perfektné fotografie. Rovnako tak videá sa dajú natáčať v HD kvalite.

Pre šoférov je veľkou výhodou zabudovaná GPS navigácia v telefóne. Nemusia tak kupovať zvlášť telefón a zvlášť GPS navigáciu, ale majú to dva v jednom. Práve pre náročných používateľov tu je Samasung Galaxy S2, ktorý spĺňa aj tie najnáročnejšie kritéria. Pre milovníkov Apple, tu je Iphone 4S s ktorým budete určite spokojní.

Pre mnohých je veľmi dôležitý dizajn a farba telefónu, čo je samozrejme pochopiteľné hlavne u žien, keď mobil je aj módny doplnok. Na trhu je obrovská ponuka krytov a obalov na telefóny v tých najrôznejších tvaroch a farbách, ktoré z vášho telefónu urobia skutočný módny doplnok.

Odporúčané weby