Estónsko za pomerne krátke obdobie stihlo dobehnúť  aj tie najvyspelejšie krajiny v oblasti informačných a komunikačných technológiách. Počet užívateľov mobilných telefónov (93 na 100 obyvateľov v roku 2004) patrí k najvyšším v porovnaní s krajinami Európskej únie. V roku 2003 bol priemer EÚ okolo 80 mobilných telefónov na 100 obyvateľov (najviac dosiahlo Luxembursko - 120 mobilných telefónov na 100 obyvateľov a najmenej Poľsko - 46 mobilných telefónov na 100 obyvateľov).

Každý občan Estónska má od roku 2000 zaručené právo na prístup k internetu. Prieskum využívania internetu v Estónsku ukázal, že približne 54 % obyvateľov Estónska vo veku od 6-74 rokov využíva internet a približne 82 % počítačov v domácnostiach je pripojených na internet. Vďaka vládnemu programu „Skok Tigra“ sú všetky estónske školy pripojené na internet.

Po celej krajine je možný prístup k internetu vďaka verejným stanovištiam, na ktoré je upozorňované aj špeciálnou dopravnou značkou. Estónska vláda ako prvá na svete uskutočňuje svoje zasadania len za pomoci elektronických dokumentov. Ročne tak ušetrí približne 200 000 eur spojených s nákladmi na papier a kopírovanie. Estónsko je tiež prvou krajinou, v ktorej sa uskutočnili voľby cez internet.

Odporúčané weby