Chystáte sa na jesenný výlet, no ešte poriadne neviete, kam? Ak pochádzate z Levoče, alebo jej okolia, máme pre vás hneď niekoľko výborných tipov, kam sa vybrať. Na svoje si prídu najmä milovníci krásnych výhľadov, pretože Levoča a jej okolie toho ponúka naozaj dosť.

rsz image447

Tipy na príjemné jesenné výlety

Či už si chcete urobiť romantický výlet so svojou polovičkou alebo sa chystáte vybehnúť niekam s celou rodinou, ak sa rozhodnete na výlet v okolí Levoče určite to neoľutujete. Poďme sa teda pozrieť na tipy, ktoré sme si pre vás pripravili.

Skalné mesto Dreveník

Skalné mesto Dreveník je prírodná rezervácia, ktorá ponúka naozaj nevšedný výhľad. Nachádza sa tu totiž najväčšia travertínová kopa na Slovensku. Okrem nej tu nájdete množstvo nádhernej prírody. Skalné mestá, jaskyne, horolezecké steny či až 4 kilometre dlhý náučný turistický chodník vás prevedú krásami tohto regiónu. Samotné skalné mesto Dreveník patrí k chráneným oblastiam.

rsz image262

Zdroj: wikimedia.org

Brezovský náučný chodník

Ak sa vám páčia poznávacie trasy, odporúčame vám spraviť si výlet do Brezovice nad Torysou. Nájdete tam Brezovský náučný chodník, ktorý tvorí niečo cez 4 kilometre dlhý okruh. Prejsť tento okruh vám zaberie len necelú hodinku a pol, no stojí za to. Pokocháte sa nádhernou okolitou prírodou a navyše si perfektne oddýchnete.

Bazilika navštívenia Panny Márie

Kúsok nad Levočou nájdete Mariánsku horu aj s neogotickým kostolom, gréckokatolíckou kaplnkou, pútnickým domom a vonkajším oltárom. Toto pútnické miesto je naozaj obľúbené a vyhľadávané. Každoročne sa tam dokonca v prvý júlový víkend koná hlavná púť. Z centra mesta priamo k bazilike je to pritom iba cca 6 kilometrov a dostať sa tam dá aj autom či autobusom.

rsz image369

Zdroj: wikimedia.org

Zoologická záhrada v Spišskej Novej Vsi

Rodinky s deťmi si prídu na svoje napríklad výletom do zoologickej záhrady v Spišskej Novej Vsi. Na ploche 8 hektárov sa nachádza jedna z najmladších zoologických záhrad na Slovensku. V príjemnom areáli s potôčikom a jazerom si môžete prezrieť približne 70 živočíšnych druhov a arborétum s 30 druhmi drevín.

Tomašovský výhľad

Kúsok od Spišských Tomašoviec nájdete skalnaté bralo zvané Tomašovský výhľad. Dostať sa naň viete peši, ale aj bicyklom po cyklotrase. Samotné bralo vám ponúka nezabudnuteľný výhľad na štíty Vysokých Tatier či do rokliny Hornádu.

Spišský hrad

Náš najväčší hrad na Slovensku patrí zároveň medzi najrozsiahlejšie hradné komplexy. Patrí dokonca do Zoznamu svetového a kultúrneho dedičstva UNESCO. Okrem pozostatkov samotného hradu sa tu nachádza aj expozícia Spišského múzea, v ktorej nájdete okrem archeologickej časti aj hradnú kuchyňu, spálňu či mučiareň.

Na hrade sa pravidelne konajú aj rôzne atrakcie pre návštevníkov, takže pred návštevou sa určite informujte, kedy sú najbližšie akcie.

rsz 1image124

Zdroj: pixabay.com

Kláštorisko

Ak zavítate do Slovenského raja, odporúčame vám navštíviť Kláštorisko.  Ide o turistické stredisko, ktoré sa nachádza približne v centre národného parku. Dokonca predstavuje aj akúsi križovatku niekoľkých turistických chodníčkov, takže sa k nemu dostanete snáď z každej strany. Nájdete tu ruiny kartuziánskeho kláštora z 13. storočia, pričom sa vám zároveň naskytne nádherný pohľad na Spišskú kotlinu.

Pozemná lanová dráha na Hrebienok

Čo takto jazda lanovkou na Hrebienok? Pozemná jednokoľajová lanová dráha zo Starého Smokovca na Hrebienok je naozaj zaujímavým zážitkom. Na 2 kilometre dlhej trati vyrážajú proti sebe dva vagóny, pričom sa v strede dráhy na krátkom rozdvojenom úseku míňajú. Je to zážitok nielen pre malých, ale aj pre veľkých.

Vyrazte na výlet

Ktorý z našich tipov sa vám najviac páči? Dúfame, že sme vám pripravili bohatý program a že sa niekedy vyskytnete niekde vo vyššie spomenutých destináciách.

Tento článok sme pripravili v spolupráci s hotelom U Leva, ktorý sa nachádza  v centre mesta Levoče

Odporúčané weby