A kto bol sv. Valentín? Jedna z legiend vraví, že sv. Valentín bol kňaz žijúci v Ríme v 3. storočí. V tom čase vládol zemi cisár, ktorý bol známi svojimi vojenskými výpravami a veľkými ambíciami. Podľa jeho názoru ženatí muži boli slabšími vojakmi, nakoľko sa museli popri vojne starať aj o svoje rodiny. Preto sa rozhodol zakázať v krajine manželstvo. Sv. Valentín však napriek jeho zákazu naďalej oddával zamilované páry. Keď sa to cisár dozvedel, dal ho popraviť.

V amerike buchla mína,
Trafila nám Valentína,
Čujte chlapi aj ženy,
Valentín je trafený.

Existuje však mnoho legiend a mnoho iných sv. Valentínov, ktorí majú svoje vlastné iné príbehy.

Avšak mesiac február sa stal znamením lásky a to vo všetkých jej podobách.

5 tipov na zasnežený Valentín

Či už ste fanúšikom tohto sviatku alebo ani veľmi nie, malými prekvapeniami určite svoju polovičku len potešíte. Každý z nás si predsa praje, aby bol milovaný a šťastný. A podobne ako ružu, aj lásku treba zalievať , pretože ľudská láska zvädne ešte skôr ako tá ruža! Čím teda polievať lásku?

Svojou pozornosťou, nehou, láskavosťou, toleranciou a taktiež voľnosťou...

Prinášame Vám pár nenáročných tipov ako potešiť a osviežiť vzťah a to nie len na Valentína! Či už ste sa rozhodli ho sláviť 14 Februára alebo hocikedy inokedy v roku.

Podmienka : Buďte spolu

Tu asi netreba nič vysvetľovať. V prípade že nie je možné byť spolu fyzicky, určite si aspoň zavolajte, napíšte, možností je veľa. Vieme že nie každý si dnes si na tento sviatok potrpí, avšak ak ste zadaní a aj drvivá väčšina vašich priateľov tiež a teda na vás nemajú v tento deň čas, nie je príjemné počúvať ako trávia pekné chvíľky zatiaľ čo vy ste doma sám.

1. Postavte si spolu snehuliaka!

Nasnežilo? Postavte si spolu snehuliaka. Táto aktivita nie je taká jednoduchá ako sa zdá, ale pri troche námahy budete mať obaja nakoniec radosť. Vráťte sa spolu do detských čias. Afrodiziaká sú povoleným dopingom!

Hovorí vaša partnerka o spoločnom dome? Postavte jej iglu, kde ju bude čakať aj kolaudácia s dobrým vínom. Ak ste zručnejší, postavte rovno hrad. Tu však už víno nestačí, chce to niečo tvrdšie.

2. Zahrajte si šport, ktorý ste nikdy pred tým nehrali

Vyskúšali ste už napríklad sqoash? Vo squashových centrách dokonca ponúkajú hodiny aj s vlastným trénerom. Ak to nikto z Vás ešte nehral, budete na rovnakom leveli a môže to byť o to väčšia zábava!

3. ,,Cítiš lásku, cítiš nehu? Poodhŕňaj kopu snehu! "

Ani ten najromantickejší darček nenahradí praktickú pomoc v pravý čas. Prekvapte svoju polovičku a urobte niečo čo jej zjednoduší život aspoň na jeden deň. Nasnežilo Vám pred domom? Odhrnte jej cestičku aby sa nemusela brodiť. Prípadne jej môžete spraviť aj lampiónový pochod cestou z práce. Kreativite sa medze nekladú. Výhoda tejto cestičky je, že môže pokračovať aj vo Vašom byte či dome...

4. Navarte si spolu

Aj vy ste vždy túžili vedieť ako sa robia niektoré jedlá z čínskej či indickej kuchyne?

Dnes už tieto recepty vôbec nie sú tajné a ingrediencie dostať v špecializovaných obchodoch. Ak sa na to dopredu pripravíte, môžete si spolu navariť takmer hocičo. Ak máte nejakých nezadaných kamarátov či kamošky, pozvite ich potom ochutnať vaše výtvory. Nemusíte byť nutne sami dvaja. Podeľte sa o svoj sviatok a šťastie aj so svojimi blízkymi s ktorými je vždy zábava.

5. Zájdite do wellness centra

Sauny, vírivky, wellness centrá dávajú skvelú možnosť stráviť čas romanticky a pri tom zregenerovať telo aj ducha. Možností kam zájsť je dnes neskutočne veľa. Vyberte si tú vhodnú pre Vás dvoch na našej stránke.

Odporúčané weby