Pravidelné cestovanie autom je pre mnohých zamestnaných výhodou. Nielenže ušetria čas, za ktorý by sa dostali do práce, ale aj peniaze (v tom prípade, že idú viacerí a skladajú sa na cestu). Ak cestujete každý deň, na tieto veci by ste si mali dávať pozor.

Zahmlené sklá

Dávajte si pozor, aby ste na cesty nevyšli zo zahmlenými oknami. Práve teraz cez zimu bude väčšia pravdepodobnosť, že budete musieť stráviť viac času pri odrosovaní okien. Radšej si preto privstaňte, pretože jazdiť so zahmlenými oknami je veľký risk. V prípade, že nie je až taká zima, môžete vo svoj prospech využiť deflektory. Sú to protiprievanové lišty, ktoré zabezpečujú prirodzenú cirkuláciu vzduchu.

Špinavá (mokrá) podlaha

Počas zimných mesiacov je prirodzené, že do interiéru nanesieme špinu a sneh. Odporúčame vám pred zimou vymeniť koberce do auta za nové. Tie staré, ktoré ste používali počas roka, môžu byť potrhané a môžu prepúšťať vodu a špinu. Ak nechcete pravidelne vysávať a umývať podlahy v aute, investujte do nových kobercov.

Kontrolujte funkčnosť bŕzd

Opotrebované kotúče a brzdy vedia narobiť veľkú šarapatu a práve preto by ste mali dávať pozor na to, či sú v poriadku, alebo nie. Poproste svojho mechanika, ktorý vám vymieňa letné pneumatiky za zimné, aby skontroloval aj funkčnosť kotúčov a bŕzd. Problémy vám môžu robiť aj pružiny. Ich výmenu určite neodkladajte. Na odporúčanie mnohých majiteľov motorových vozidiel odporúčame práve pružiny značky Eibach.

Odporúčané weby