Cukor je oveľa viac než len sladidlo. Väčšina z nás si hneď v mysli vybaví sladké veci - cukrovinky, tortu, sušienky, zmrzlinu... Tie pre naše telo nie sú vždy úplne zdravá voľba. Samozrejme je však cukor a jeho primeraný príjem nevyhnutný aj na to, aby naše telo správne fungovalo. Bohužiaľ, veľa ľudí ho prijíma príliš veľa, čo môže viesť k nadváhe. Cukor je často považovaný za skutočného darebáka, ale môže byť aj veľmi užitočný! Viete, že cukor môžete tiež použiť na niektoré veľmi šikovné triky?

Zamiešajte cukor do pôdy.

Napríklad, miešanie cukru s pôdou vo vašej záhrade môže mať veľmi priaznivé účinky. Je to veľký zdroj energie, spôsobuje rast všetkých druhov dobrých baktérií a zavádza do pôdy určité živiny a chemikálie. Inými slovami: je to skvelé pre vašu záhradu. Nie je to však jediná skvelá vec, na ktorú môžete cukor použiť.

Pridajte cukor do vázy s vodou, v ktorej máte rezané kvety.

Stačí pridať lyžičku cukru do vody a zvýšite tak životnosť rezaných kvetov. Cukor vyživuje kvety a pomáha im vydržať dlhšie čerstvé. Toto riešenie tiež podporuje rast baktérií, ktoré môžu spôsobiť zápach vody a negatívne ovplyvniť rezanú kvetinu. Aby sa tomu zabránilo, pridajte do vázy aj lyžicu octu.

Vyrobte prírodnú pascu na hmyz

Muchy môžu spôsobiť veľa problémov v domácnosti a záhrade. Ak s nimi bojujete aj vy,  vyskúšajte tento lapač hmyzu. Toto riešenie funguje pre všetok hmyz, ktorý je priťahovaný k sladkým veciam. Jednoducho varte 1/4 šálky cukru, 1/4 šálky medu a 2 polievkové lyžice vody v panvici na miernom ohni, kým sa cukor nerozpustí. Ponorte do zmesi kúsok hnedého baliaceho papiera a potom ho zaveste do priestoru. Nezabudnite pod neho umiestniť odkvapkávaciu misku.

Zbavte sa zelených škvŕn od trávy na oblečení.

Trápia vás škvrny na oblečení po práci v záhrade? Môžu byť veľmi náročné na odstránenie, ale ak máte málo cukru a vody, nemusíte sa vôbec báť. Vezmite 1/2 šálky cukru do misky a pridajte k nemu dostatok teplej vody, aby ste vytvorili pastu. Aplikujte túto zmes na škvrnu, nechajte ju pôsobiť aspoň pol hodiny a potom normálne umyte.

Vyskúšajte tieto jednoduché triky a vyriešte problémy v záhrade i v domácnosti prirodzenou cestou bez chemikálii.

Odporúčané weby