Vedeli ste, že zubnú pastu môžete použiť pre veľa rôznych vecí. Všetci používame zubnú pastu na čistenie zubov, je to však ďalší produkt, ktorý je oveľa viac multifunkčný, než si mnohí ľudia myslia. Keď si prečítate náš zoznam alternatívnych spôsobov použitia, nikdy sa na tubu zubnej pasty nepozriete rovnako ako doteraz! Buďte prekvapení multifunkciou jednoduchej zubnej pasty!

Vyčistite svoje šperky

Vedeli ste, že šperky môžu znovu zažiariť, ak na ich vyčistenie použijete mäkkú kefku a trochu zubnej pasty? Potom šperky opláchnite vodou a nechajte uschnúť.

Zbavte sa akné a štípancov

Ak natriete trochu zubnej pasty na štípance od komára alebo na akné pred tým, než pôjdete do postele a necháte ju pôsobiť celú noc, hneď na druhý deň si všimnete rozdiel. Už za jednu noc sa stanú oveľa menšími. Nezabudnite na druhý deň ráno opláchnuť predmetné miesto trochou vlažnej vody.

Odstráňte škvrny z koberca

 Verte, alebo nie, ale aj váš koberec môže mať zo zubnej pasty prospech. Vysypalo sa vám na koberec niečo? Väčšina škvŕn môže byť odstránená pomocou zubnej pasty, čistou handričkou a vlažnou vodou. Nie je potrebné kupovať drahé čističe kobercov.

Vyčistite steny od ceruzky.

Deti niekedy majú trochu nepríjemnú tendenciu používať svoje farebné ceruzky na stenách namiesto papiera. Môžete ich ľahko odstrániť. Stačí použiť štetec a zubnú pastu. Zvyšnú pastu možno odstrániť vlhkou handričkou.

Vyplňte diery v stenách

Ak plánujete oživiť stenu tapetou bude pravdepodobne potrebné vyplniť všetky malé dierky v stene, s ktorými sa stretnete. To možno ľahko urobiť s nejakou zubnou pastou! Uistite sa, že je pasta stvrdnutá skôr, než začnete maľovať alebo lepiť tapetu.

Opäť biele tenisky

Všetky biele tenisky sú po určitom čase špinavé. Hrany a podrážky bielych tenisiek môžete jednoducho vyčistiť zubnou pastou a pretrieť vlhkou handričkou.

Osviežte svoje ruky

Zubná pasta funguje proti mnohým veciam. Po rezaní cesnaku alebo cibule, vaše ruky budú zapáchať, pretože šťavy z týchto potravín presakujú do pokožky. Môžete to cítiť aj celé hodiny! Našťastie, tento problém možno vyriešiť veľmi ľahko, umytím rúk nejakou zubnou pastou.

Vyskúšajte tieto triky aj Vy, určite budete milo prekvapení.

Odporúčané weby