Chutná a zdravá večera. Sedíte pri stole, vychutnávate si jedlo s rodinou, s ktorou ste sa stretli po celom, možno náročnom dni. Takisto chutný a zdravý obed. Na tomto jedle si mnohí dávajú záležať a ak majú možnosť, pripravia si ho v pokoji doma. Niektorí idú obedovať do reštaurácie a vyberú si podľa gusta z množstva jedál. Nastáva však otázka, či rovnakú dôležitosť prikladáte aj raňajkám. Ak nie, robíte veľkú chybu.

Naštartujte svoje telo hneď ráno kvalitnými raňajkami

Určite ste už počuli o dôležitosti raňajok a ak je možné, nech sú vašou voľbou zdravé raňajky. Možno si občas spomeniete na detstvo, kedy vás na stole čakalo kakao či chlebík s maslom. Keď ste už dospelí, je na vás, aby ste svojmu telu dopriali len to najlepšie a aby ste sa pripravili na všetky aktivity, ktoré vás počas dňa čakajú.

Niet lepšej prípravy, ako sa naštartovať hneď ráno. Či už ste milovník kávy, sladkého, alebo preferujete slané raňajky, vedzte, že na raňajky sú základom stravy a vy si môžete dopriať veľa no zároveň môže ísť zdravý štart nového dňa.

Sledujte tie správne internetové stránky

Odvšadiaľ na nás vyskakujú informácie, čo jesť a čo nejesť na raňajky. Ide o prvé jedlo dňa, a preto je potrebné dať si záležať. Navštívte internet, ten ponúka množstvo tipov a rád, ako začať deň bez toho, aby sa to odrazilo na vašej váhe alebo aby ste sa cítili zle.

Jednou z takýchto stránok je určite powerlogy, kde nájdete nespočetné množstvo nielen rád a tipov, čo na raňajky, ale sa stretnete aj s konkrétnymi receptami. A čo je hlavné, nájdete tu produkty, ktoré si môžete objednať a vaše raňajky už nebudú nutnou nudnou časťou dňa.

Venujte raňajkám čas

Milovníci sladkého si prídu na svoje s lievancami. Tie môžete ozvláštniť, ak do nich pridáte tekvicu či špenát. A hneď je na svete zdravší variant lievancov. Raňajky môžete začať aj „naslano“, pripravte si tuniaka. Môžete ho použiť nielen do šalátu, ale pokojne si pripravte nátierku a pridajte k tomu pečivo.

Cukry, tuky či bielkoviny by nemali na raňajky chýbať, a preto dbajte, aby ste deň začali naozaj naplno.

Raňajky by mali byť ľahké, no vaše telo by sa malo správne naštartovať, a tak mu určite doprajte správne množstvo. Je na vás, čo a v akom množstve si na raňajky dáte, dôležité je, aby vaše telo bolo plné energie a aby ste do obeda vydržali.

Nezdravé snacky počas dňa

Mnoho ľudí z rôznych dôvodov raňajky neabsolvuje, a tak ostáva vaše telo do obeda hladné. Nenasýti ho ani káva, ktorú vypijete na ex doma, a tak mnohí siahajú po nezdravých snackoch.

Snacky na desiatu, ktoré vidíme aj u detí na školách, sú pritom veľmi škodlivé. Zasýtia vás na chvíľu, no vaše telo potrebuje správnu dávku energie. Na už spomínanných stránkach nájdete aj zdravé snacky, po ktorých keď siahnete, nepocítite hlad.

Káva ako náhrada raňajok

Ani milovníci kávy sa nemusia obávať, že na raňajky zostanú hladní. Aj pre nich existuje možnosť, ako začať deň bez toho, aby ste museli do seba hodiť nejaké jedlo. Nazýva sa to power coffee.

Už z názvu vyplýva, že nejde o obyčajnú kávu, ale takú, ktorá vášmu telu dodá energiu na celý deň. V jednej šálke sa skrýva toľko energie, že na vlastnej koži uvidíte, aké účinky táto káva má. Kvalitná zrnková káva, alebo kávové zrná ako produkt, z ktorého pripravujeme obľúbený nápoj majú veľký vplyv na výslednú chuť samotnej kávy ako nápoja. Nemenej dôležitá je najmä starostlivosť o ne od ich zberu, triedenia až po proces praženia. Rovnako dôležitá je samotná príprava kávy.

MCT olej či maslo do kávy?

Káva musí spĺňať niekoľko bodov, aby ste dosiahli žiadaný efekt. Kávové zrná by mali byť kvalitné, a preto nehľadajte pri bežných kávach v supermarketoch. Power coffee si môžete pripraviť aj doma, no musíte dbať na to, aby ste dodržali riadne postupy. Na internete sa dostanete už k originálnej power coffee, ktorú doma môžete piť aj na raňajky. Ak k tomu pridáte MCT olej alebo maslo, jedinečná chuť je na svete.

Neobyčajná kombinácia na raňajky

Ak ste sa práve zastavili nad slovom MCT alebo vás zarazilo to maslo, nebojte sa, stačí len vyskúšať. MCT olej obsahuje množstvo látok, ktoré slúžia na to, aby vaše telo rýchlo dostalo potrebnú energiu a naštartoval a regeneroval sa váš mozog. Presne toto budete ráno potrebovať. Trocha ghee masla zjemní vašu kávu a uvidíte, že táto neobyčajná kombinácia vás milo prekvapí.

Či už ste sa o dôležitosti raňajok presvedčili na vlastnej koži, alebo sa na tento dôležitý krok chystáte, vedzte, že ak sa rozhodnete dopriať si raňajky, neoľutujete. Vaše telo sa vám odvďačí tým, že počas dňa nebudete pociťovať hlad a do ďalšieho jedla určite nebudete musieť siahať po nezdravých snackoch. Žiť a stravovať sa zdravo sa určite oplatí, výsledky spozorujete na vašom vlastnom zdraví.

Odporúčané weby