Kedysi predstavovali dioptrické okuliare skôr záťaž a nositeľ bol často terčom rôznych narážok. Slnečné okuliare sa nevyrábali a teda ochrana proti škodlivému slnečnému žiareniu bola zanedbaná. Ako však doba pokročila, postúpil dopredu aj vývoj slnečných a dioptrických okuliarov. Okuliare dnes predstavujú neoddeliteľnú súčasť nášho života.

Okuliare sa už nenosia len pri korekciách zraku, ale sú aj dôležitým módnym doplnkom. Radi ich nosia aj tí, ktorí korekciu zraku vôbec nepotrebujú, ale okuliare považujú za nenahraditeľnú súčasť svojho vzhľadu. A čím známejšia a trendovejšia značka, tým lepšie. Kto už by sa len nerád popýšil tak kvalitnými a módnymi značkami okuliarov ako sú Gucci, Chanel, Ray-Ban či Dolce & Gabanna. A dostať sa k týmto renomovaným značkám už nie je žiaden problém ani u nás.

Ak túžite po tých najexkluzívnejších značkách okuliarov, nie je dôvod na obavy. Hoci sa na našom trhu exkluzívnejšie značky ako Gucci, Chanel, Bvlgari, Tiffany alebo Prada hľadajú zložitejšie ako v zahraničí, aj u nás sa nájdu optiky, kde ich je možné zohnať. Ponuka zahŕňa značky, ktoré predstavujú tie najlepšie výrobky z oblasti očnej optiky.

Okuliarové rámy a slnečné okuliare, ktoré vynikajú spôsobom ich vyhotovenia, exkluzívnymi materiálmi a dizajnom, patria medzi exkluzívne doplnky podobne ako napríklad šperky alebo hodinky. Takéto dizajnérske, luxusné a hodnotné skvosty nemusia byť ani zdobené drahými kameňmi alebo zlatom (aj keď, samozrejme, aj takéto originálne kolekcie sa dajú dostať), aby človeka okamžite zaujali.

Optickí dizajnéri dokážu vykúzliť majstrovské diela. Využitie odolných, trvácnych a exkluzívnych materiálov ako je zlato, rohovina, titán alebo platina, s ozdobami, drobnými alebo väčšími kameňmi, kožou, drevom a charakteristické spoje bez rušivých nitov – až takto človek dokázal vymyslieť jedinečné kúsky dioptrických a slnečných okuliarov, ktoré sami o sebe sú už originálnym produktom, až šperkom a nielen nutnou pomôckou na korigovanie zraku a pre optimálne videnie.

Keď sa spojí jedinečný dizajn, perfektne spracované použité materiály a ručná práca vznikne dielo, ktoré zaručí maximálne pohodlie pri vašom nosení a navyše vaše okolie bude na vás hľadieť v nemom úžase.

Veľmi dôležitým aspektom pri technickom spracovaní materiálov pri exkluzívnych a luxusných značkách je to, že modely sa zväčša vyrábajú ručne. Táto pracná robota však prináša svoje ovocie. Okuliarový rám z jedného kusa materiálu zaručuje trvácnosť a pevnosť. Každý jeden kus je originálom. V exkluzívnej ponuke sa nachádzajú okuliarové rámy, ktoré sú tak do detailov dizajnovo prepracované, že niekedy trvá niekoľko mesiacov až rok, kým sa dostanú do výroby.

Medzi najexkluzívnejšie značky, čo sa týka kvality a originality z oblasti slnečných a dioptrických okuliarov patria určite okuliare od značiek Lindberg, Cartier, Chopard, Alain Mikli, Fred, Bvlgari, Tiffani alebo Phillipe Starck.

Odporúčané weby