Za približne 40 EUR môžu byť vaše cyklistické tretry značky Muddyfox. Jedná sa o poltopánkový model Muddyfox TOUR 100 Low. Sú to tretry určené na rekreačné využitie a pri danej cene zvládnu túto úlohu pomerne úspešne. Ak hľadáte model, ktorý je cenovo prístupný, od ktorého očakávate, že vydrží  aspoň zákonnú dobu záruky a nemáte presnejšiu predstavu, čo od tretier očakávať, môžu byť tieto tretry vhodný model pre vás.

Cyklistické tretry Muddyfox TOUR 100 Low, sú vyhotovené v teniskovom prevedení t.j. jedná sa o pomerne pohodlné topánky, ktoré je možné upevniť k zacvakávacíme pedálom typu SPD. Tieto topánky sa hodia predovšetkým na rekreačnú cykloturistiku, poskytujúc pri tom výhody cyklistickej rýchloupínacej obuvi. Zároveň sú však dostatočne pohodlné na to, aby ste v nich mohli bez problémov chodiť. Oproti kvalitným tretrám je rozdiel najmä v ploche v okolí kufrov, ktorá sa vyznačuje menšou tvrdosťou, čo znižuje účinok prenosu energie z chodidla do pedálov.

Muddyfox TOUR 100 Low Mens Cycling Shoes Brown môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Tretry Muddyfox TOUR 100 Low fungujú na základe klasického SPD systému, pričom kufre nie sú súčasťou balenia. K dispozícii sú však protikusy v topánke, slúžiace na upevnenie kufrov. Topánky sú vybavené klasický šnurovaním a navrchu tiež prackou so suchým zipsom. Jej zatiahnutím docielite ideálne priľnutie topánky k chodidlu. Tieto tretry majú primeranú hmotnosť a budete sa v nich cítiť pohodlne.

Tretry Muddyfox sú dostatočne priedušné, vyrobené z viacerých syntetických materiálov a dobrou protišmykovou podrážkou. Topánky je možné použiť i bez rýchloupínacieho systému, tým, že otvor pre kufre zaslepíte na tento účel priloženým dielom. Tieto topánky nie sú vodeodolné, najviac evokujú bežné trekové tenisky.

Cyklistické tretry Muddyfox TOUR 100 Low by mali osloviť nenáročného používateľa, ktorý nechce investovať do drahšieho systému, ale zároveň by rád využil prednosti rýchloupínacích pedálov. Tretry sú vhodné na nenáročnú cykloturistiku, pričom ich je možné využiť aj na peší pochod.

Odporúčané weby