Blíži sa leto, čo pre mnohých z nás znamená obdobie cestovania a dovoleniek. Každým rokom čoraz viac ľudí „obchádza“ cestovné kancelárie a organizuje si dovolenky na vlastnú päsť.

Tento typ cestovania je populárny najmä medzi mladými ľuďmi. Jednou z najväčších výhod je cena – stačí si zarezervovať letenku a ubytovanie. Žiadne provízie pre cestovku.

Ako nevýhoda sa môže zdať fakt, že si musíte všetky potrebné záležitosti vybavovať sami. Rezervácia letenky a ubytovania cez internet je však naozaj veľmi jednoduchá. Navyše – narozdiel od cestovky tu máte neobmedzený výber. Termín letu aj pobytu si vyberáte sami.

Ak chcete ušetriť na letenkách, cestujte s nízkonákladovými aerolíniami. Na Slovensku aj vo svete je najvyužívanejšia letecká spoločnosť Ryanair. Lieta z Bratislavy a letenky do poskytovaných destinácii sa dajú zakúpiť doslova za pár eur. Ponúkané služby však zodpovedajú cene. Všetko je spoplatnené, zaplatiť si musíte aj za batožinu. Ryanair väčšinou lieta na menšie letiská, ktoré sú od centra mesta vo Vašej destinácii vzdialené aj niekoľko desiatok kilometrov. Preto musíte počítať s ďalšími nákladmi, ako napríklad cesta z letiska do mesta.

Ubytovanie odporúčame rezervovať cez klasické online rezervačné systémy. Väčšinou tu nájdete nocľah za bezkonkurenčné ceny, často dokonca nižšie než na oficiálnych stránkach hotelov. Pohodlná a rýchla rezervácia, hotel môžete mať „booknutý“ už po niekoľkých kliknutiach. Pri rezervácii je väčšinou potrebná kreditná karta, nie je to však pravidlo.

Tipy na lacné ubytovanie vo svete ponúka napríklad slovenský portál rezervuj-ubytovanie.sk, cez ktorý môžete taktiež uskutočniť rezerváciu ubytovania v ktoromkoľvek meste.

Napísal: rezervuj-ubytovanie.sk

Odporúčané weby