Stres je v dnešnej uponáhľanej dobe veľmi často skloňované slovo. Vieme, že by sme sa mu mali vyhýbať, no čo robiť keď ho radi - neradi jednoducho prežívame? Nemusíte však všetko striktne riešiť hneď návštevou lekárne.Príroda nám aj v tomto prípade pomáha s jeho redukciou, ale v neposlednom rade dokonca aj so zmiernením jeho následkov dosť originálnym spôsobom. Čítajte!

Tento čaj vám pomôže redukovať úroveň stresu. Vyskúšajte ho aj Vy!

Zázvor je často krát bežnou zložkou v rôznych jedlách či nápojoch, no ponúka nám hlavne pozitívne účinky na naše celkové zdravie. Odborníci odporúčajú zázvorový čaj, pretože je bohatý na mnoho minerálov a vitamínov, ktoré by mali byť konzumované na dennej báze. Tie dokonca pomáhajú znížiť úroveň nahromadeného stresu v tele.

Ak máte "nervózny žalúdok", kľúč k problémom môže byť práve čaj zo zázvoru. Žalúdočné kyseliny sú nevyhnutné pre trávenie potravy, no keď sme pod vplyvom stresu môže byť tento proces narušený.

Odborník na výživu Alice McIntosh vysvetľuje, ako zázvor stimuluje trávenie:

„Teplá voda v kombinácii s citrónom a nakrájaným zázvorom je skvelý spôsob ako stimulovať trávenie. Zázvor je plný antioxidantov, ktoré pomáhajú odstrániť škodlivé chemické látky produkované našim telom. Zázvor tak pomáha pri znižovaní psychického stresu, " vraví McIntosh. Tento nápoj zvyšuje aj dobrú náladu a mierni negatívne pocity, tiež zmierňuje alebo úplne odstraňuje stres.

Benefity, ktoré nám zázvor ponúka:

  • Znižuje nevoľnosti pri jazde autom.
  • Reguluje pocit nepohodlia v bruchu.
  • Redukuje akýkoľvek typ zápalu, najmä zápaly kĺbov.
  • Utíši kašeľ a nádchu.
  • Reguluje krvný obeh.
  • Zmierňuje menštruačné kŕče.
  • Posilňuje imunitu, pretože obsahuje antioxidanty.
  • Redukuje stres a zlepšuje náladu.
  • Jednoducho si stlačte bod na uchu a uvidíte čo sa stane!

Ako bojovať s následkami stresu? Stlačte si bod na uchu a uvidíte čo sa stane!

ucho bodDr. Mark Sandomirski je ruský lekár, profesor a psychiater, ktorý radí pacientom, ako sa zbaviť následkov stresu veľmi jednoducho a ľahko. Stres sa u rôznych ľudí prejavuje rôznymi spôsobmi. Po strese máme však predovšetkým nepríjemné pocity, nepohodlie alebo bolesti v určitých častiach tela.

Prvá vec, ktorú by sme mali urobiť je hodiť nepríjemné pocity za hlavu. Zaiste si ich nenechávajte pre seba. Následne môžeme odstrániť všetky fyzické dôsledky. Tu určite pomôže psycho-reflexná terapia. Faktom totiž je, že príroda vytvorila v našom tele takzvané anti-stresové body. Všetko čo musíte urobiť je jednoduchá masáž týchto bodov.

Staroveký čínsky lekár nazýva tento bod Shen alebo v preklade "nebeské brány", pretože jeho liečba prináša tretie energie do nášho tela. Shen je hlboký a neuveriteľný bod, ktorý nám pomáha v zlepšovaní telesného zdravia, znižuje stres a poskytuje prílev energie. Akupresúrna tohto miesta tiež znižuje závislosť, zápal a znižuje tiež bolesť v ktorejkoľvek časti tela.

O tom ako to funguje som sa presvedčila aj sama. Jednoducho som si tiež stlačila bod na obrázku. Neviem či to nie je len placebo efekt, ale má to čosi do seba. Možno preto, že sa človek sústredí na to ako si stláča ucho, možno to má skutočne účinok aký popisuje spomínaný doktor. Ale ako vraví za vyskúšanie nič nedáte, mne to prišlo v celku aspoň trošku účinné. V každom prípade je podstatné hodiť všetko za hlavu, nerobiť si starosti a ono to už pôjde samo.

Odporúčané weby