Slivovica, marhuľovica,.. sú vyrábané destilovaním zmesi z ovocia alebo rastlín s vysokým obsahom škrobu a cukru. Destilovaním sa zo zmesi oddeľuje etanol s teplotou varu 78 ºC. Výsledný alkoholický nápoj má stopu chuti po ovocí z ktorého bol destilovaný a vysoké percento alkoholu, okolo 40 % v obj.

Koňak a brandy - Ide o tie isté alkoholické nápoje, len názov koňak sa používa len pre výrobky z francúzskej vinohradníckej oblasti Cognac. Nápoj sa vyrába destilovaním hotového vína pri teplote blízkej varu etanolu. Obsah alkoholu sa pohybuje okolo 37 – 40 % v obj.

Whisky - Tento nápoj má svoju tradíciu najmä v Škótsku, Írsku a v USA. Vyrába sa destiláciou zo sladu vyrobeného z raže alebo z jačmeňa. Obsah alkoholu sa pohybuje okolo 39 – 42 % v obj.

Vodka - Vodka má tradíciu výroby najmä v Rusku, v krajinách Východnej Európy a v krajinách Škandinávie: vo Fínsku a v Švédsku. Vyrába sa destilovaním zmesi obilia, zemiakov atď.. Obsah alkoholu vo vodke je asi 40 % alkoholu v obj.

Gin - je to bezfarebný alkoholický nápoj vyrábaný z obilia a ochutený bobuľami z borievky. Používa sa zväčša do miešaných nápojov. Obsah alkoholu je okolo 38% alkoholu v obj.

Rum - Originálny rum sa vyrába v oblasti Karibiku z cukrovej trstiny. Tuzemský rum sa vyrába z jemného liehu a pridaním rumovej arómy.

Výroba destilátov na Slovensku

Spoločnosť Gas Familia s.r.o. bola založená v roku 1994. V roku 1997 sa začala zaoberať výrobou liehovín a ich distribúciou. Výrobný program spočiatku tvorili hlavne konzumné liehoviny. Neskôr pribudli sladené liehoviny, likéry a hlavne značkové liehoviny, ktoré sa stali hlavným výrobným programom spoločnosti. Medzi najznámejšie patria výrobky špičkovej kvality GORALSKÁ SLIVKA a GORAL VODKA, ktorá bola ohodnotená viacerými svetovými oceneniami. Ďalšie kategórie liehovín, ako je rad Vodka, Whisky, Tequila, Gin, Amaretto, sú vyvíjané v spolupráci s americkou firmou JMR International Corporation New York USA a sú používané licencované receptúry uvedenej firmy.

Sortiment produktov : Vodka jemná 40%, 37.5%, Vodka jemná 35% , Borovička spiš 40%, 35%, Run tuzemský 40%, 38%, 35, Šlifka spiš 38%, Gin spiš 40%, Gin spiš 35%, Brandy spiš špeciál 38%,, Karpatská horká 27%, Lieh konzumný 80%, Spišská slivka 52%, Original Borovička Spiš 40%, GORAL GROG 45%, Citrus GROG 35%, Vodka Kodiak 38%, Vodka Gurmen38%, Western Houlster 40%, Western Johny Barral 40%, Western Forty Niners 40%, Sitting Bull Bourbon 40%, Western Geranimo 40%, Tequila Orita Gold 38%, Tequila Mexico Fuerte Gold 38%, Tequila Orita Silver 38%, Tequila Mexico Fuerte Silver 38%, Amaretto Mare Nostro 18%, Amaretto La Bella 18%, Amaretto Caporetta 21%, Amaretto Florence 21%, Gin Billinsgate 38% , Gin Renmar 38%

Odporúčané články

Odporúčané weby