Keď sa objaví jar, stromy ozelenia, vzduch je teplejší a vonku to znovu ožije. Všetci to milujeme! Ako však začínajú teplejšie obdobia roka, opäť sa objavuje aj hmyz. Dnes máme pre vás šikovný trik, ktorý vám pomôže zbaviť sa komárov vo vašej domácnosti!

Môžete leto milovať ako chcete, ale komáre, ktoré vás otravujú v spálni, určite zničia dobrú náladu. Neustále na nich číhať so zrolovanými novinami je veľmi frustrujúce a to sme sa ešte nezmienili o tých strašných uhryznutiach a neoddeliteľnom svrbení. Našťastie máme veľmi šikovný trik, ktorý vám pomôže zbaviť sa komárov vo vašej domácnosti! Samozrejme, vždy je lepšie urobiť opatrenia, aby sa k vám vôbec nedostali. Ale ak je už neskoro a komáre sa nasťahovali do vašej spálne, môžete urobiť túto jednoduchú pascu proti komárom. Je to rýchle, jednoduché a neobsahuje to žiadne chemické produkty. Ďalšou výhodou je , že pravdepodobne už máte ingrediencie, ktoré potrebujete doma!

Potrebujete:

  • Plastovú fľašu
  • 50 gramov hnedého cukru
  • 250 mililitrov teplej vody
  •  ½ lyžičky sušených kvasníc

Postup:

Rozrežte plastovú fľašu na dva kusy asi vo výške dvoch tretín. Do spodnej časti fľaše vložte droždie, teplú vodu a hnedý cukor. Vezmite vrch fľaše a dajte ju do dna tak aby hrdlo smerovalo dole. Uistite sa, že ste  z fľaše odstránili vrchnák predtým, ako tieto dve časti fľaše zlepíte lepiacou páskou! Zmes v spodnej časti fľaše je neodolateľná pre komáre, vletia do fľaše, aby sa k nej dostali. Úzke hrdlo fľaše spôsobí, že sa nebudú môcť z fľaše dostať von a budú v nej uväznení. Je to také jednoduché! Vyskúšajte to aj vy.

Odporúčané weby