Podnikanie je asi jedna jediná možnosť ako byť finančne nezávislý. Ako konateľ nemusíte čakať na výplaty - ste si sám sebe pánom. Bohužiaľ budete musieť obetovať svoj voľný čas. Podnikateľ musí byť flexibilný, aby sa dokázal uživiť. Ak ste ešte nezačali a plánujete v najbližšej dobe zakladať spoločnosť, mali by ste vedieť, že existuje možnosť využiť externú firmu, ktorá vám bez akéhokoľvek zaťažovania založí spoločnosť. Nemusíte sa naťahovať na úradoch, nemusíte sa stretávať s nepríjemnými úradníkmi. Stačí, keď si dohodnete termín s danou firmou a prekonzultujete podmienky spolupráce.

Predaj spoločností je naozaj dobrý biznis. Dobre o tom vedia viaceré firmy, ktoré takýto predaj sprostredkúvajú. Na druhej strane je to dobré – pomôžu mnohým neskúseným podnikateľom založiť si vlastnú spoločnosť bez toho, aby o tom budúci podnikatelia potrebovali mať naštudované informácie. Budúci podnikatelia si môžu vyberať aj spomedzi ready made spoločností, ktoré sú už vopred založené a slúžia na ďalší odpredaj.

Kúpiť si ready made spoločnosť alebo si založiť novú spoločnosť externou firmou sa naozaj oplatí. Keď si prerátate náklady a čas, ktorý do toho musíte vraziť, keď si všetko budete robiť sám, tak sa vám to niekoľkonásobne vráti. Naozaj vráti. Pýtate sa teda, ako si čo najrýchlejšie založiť vlastnú spoločnosť? Jedine tak, že skontaktujete ľudí, pre ktorých to je pracovnou náplňou. Napríklad Online Invest vám bude nápomocný. Alebo poznáte niekoho iného?

Založiť spoločnosť si dokážete v pomerne krátkom čase. Ako sa ale odprezentujete? Najúčinnejší spôsob prezentácie bude cez sociálne média – napríklad cez sociálnu sieť Facebook. Facebook reklama je najúčinnejšia. Presvedčte sa o tom na vlastné oči. Uvidíte, že v pomerne krátkej dobe vám začne stúpať návštevnosť webu.

Odporúčané weby