Počuli ste už niekedy pojem „kondičné jazdy"? Nie, nie je to jazdenie na bicykli s cieľom zlepšiť si svoju kondičku. V tomto prípade sedíte v aute, vedľa vás inštruktor a zlepšujete si svoje vodičské schopnosti. Neviete sa rozbehnúť do kopca? Máte problém na kruhovom objazde? Križovatky bez semaforov sú pre vás nočnou morou? Tohto všetkého sa môžete zbaviť vďaka kondičným jazdám.

Nielen na ceste, ale aj v sklade

Pracujete v sklade alebo používate niekedy „zdvižku"?Kondičné jazdy vám nepomôžu len s autom na cestách, ale aj obsluhovať vysokozdvižný vozík. Nie, nebudete cvičiť aj na „zdvižke", ale získate cit a obratnosť za volantom a potom už veľmi nezáleží, či sedíte za volantom auta alebo vysokozdvižného vozíku. Najdôležitejší je cit, odhad a jemné narábanie s volantom a pedálmi.

Myslíte si, že obsluhovať vysokozdvižný vozík, je zložité? Nie je to o nič zložitejšie ako riadiť auto, zložitejšie je len manipulovať s nákladom, ktorý prevážate na vidlici. Ale ak nie ste do všetkého priveľmi hŕŕ, potom ani toto nie je pre vás problém. Troška trpezlivosti, troška opatrnosti, troška tréningu a môžete na vysokozdvižnom vozíku prevážať aj vázy z dynastie Ming bez toho, aby ste sa báli, že sa ich môžete rozbiť.

Nepodceňujte údržbu

Toto pravidlo platí, či už pri údržbe aute alebo vysokozdvižného vozíka. Neoplatí sa nič podceňovať ani v jednom prípade. Preto so svojim štvorkolesových miláčikom pravidelne navštevujte autoservis a na vysokozdvižnom vozíku kontrolujte či sú v poriadku ložiská, pneumatiky a hlavne hydraulické hadice, pretože, ak by neboli v stopercentnom stave mohlo by sa stať, že prasknú a vznikne z toho nepríjemná situácia – či už zničený náklad, alebo to hlavné – takáto situácia by mohla ohroziť vaše zdravie, preto ak uvidíte, že sú opotrebované, ihneď ich vymeňte za nové.

Odporúčané weby