Kým ubytovacia infraštruktúra, resp. jej časť prešla za posledných 5 rokov výraznou transformáciou, dopravná infraštruktúra ako druhý hlavný aspekt rozvoja cestovného ruchu ostáva na nedostatočnej úrovni. Štátny letecký prepravca TAROM spája takmer všetky veľké mesta krajiny, jeho prvým konkurentom je súkromná letecká spoločnosť DacAir. V Rumunsku funguje 27 dopravných letísk a dva helikoporty.

Sieť rumunskej železničnej spoločnosti SNCFR dosahuje 11 376 km a pokrýva väčšinu územia. Hoci čistota a komfort sa spolu s cenou lístka značne líšia od typu vlaku (osobný, accelerat, rapid a intercity), na balkánske pomery jazdia vlaky obdivuhodne presne.
Cestná sieť má celých 153 358 km, z čoho však spevnených ciest je len 78 213 km a diaľnic iba necelých 200 km. V podstate jediným fungujúcim diaľničným úsekom je v súčasnosti 130 km medzi Bukurešťou a Pitesti, stavba diaľnice z Bukurešti do Constanty je však v plnom prúde (Burford a Richardson 2000).
Slabou stránkou turistickej infraštruktúry Rumunska je tiež slabá a nekompatibiliná sieť informačných stredísk, silná jazyková bariéra a nedostatočná propagácia krajiny v zahraničí.

Odporúčané weby