Trendu zdravej výživy sa prispôsobili aj naše výrobné podniky mliekárne aj pečivárne. Najnovšie cukrovinky sú robené práve s ohľadom na zdravie človeka napr.: Pečivárne Liptovský Hrádok s.r.o. zal. r. 1939, Od roku 2003 vyrábajú DIA výrobky (DIA sušienky, DIA oblátky, DIA šumienky a DIA cukrárenské polevy) a od r. 2004 aj cereálne a celozrnné produkty, ktoré sú vyrábané pod označením „Zdravá strava“.

Patria k nim sušienky obohatené vitamínmi (B1,B2,B6,B12,D,E, kyselina listová), rôznymi semiačkami (ľan, slnečnica, sézam) a plodmi (datle, slivky, hrozienka).Vyrábajú tiež okrúhle piškóty. Ovsené, celozrnné , ale aj DIA piškóty pre diabetikov.

V r.2004 začali vyrábať produkty, ktoré sú určené pre ľudí trpiacich na celiakiu. Sú to bezlepkové výrobky sú označené logom celihope a vyrobené prevažne z kukuričnej a pohankovej múky.

Na suroviny požadujú garanciu, že neobsahujú geneticky modifikované komponenty.
Medzi odberateľov na slovenskom a českom trhu patria veľké obchodné siete : COOP Jednota, AHOLD, TESCO, BILLA, CARREFOUR, METRO, DELVITA, KAUFLAND. Pre niektorých odberateľov vyrábajú výrobky pod ich vlastnou značkou (COOP, AHOLD, METRO).

V súčasnosti v spoločnosti pracuje cca 200 pracovníkov. Obrat sa pohybuje od 200 do 220 mil. Sk za rok.
Značka SEDITA zastrešuje tradičné pečivárenské výrobky, ako sú Horalky, Tatranky, Mila, Kávenky, Kakaové rezy a ďalšie, ktoré sú vyrábané prevažne odštepným závodom Pečivárne Sereď a z časti odštepným závodom Pečivárne Holíč.

Rozhodujúce suroviny na výrobu sa zabezpečujú od tuzemských dodávateľov. Z dovozu sa využívajú hlavne doplnkové suroviny, ako sú jadroviny, kokos, niektoré ochutidlá a pod.. Samotné výrobky sú testované a vyvíjané vo vlastných laboratóriách.

Pečivárne Holíč sú známe svojou tradičnou výrobou perníkov. V roku 1942 firma Studeník začala v Holíči s výrobou cukroviniek a trvanlivého pečiva, medzi ktorými boli prvé perníky. Tie sa dlhé roky vyrábali ručne, kontinuálna výroba bola zavedená začiatkom osemdesiatych rokov.

Najvýznamnejším producentom trvanlivého pečiva na Slovensku s najširšou ponukou výrobkov. Svoje aktivity spoločnosť úspešne realizuje v ďalších európskych a zámorských krajinách.

Odporúčané weby