Vlastniť auto nie je v dnešnej dobe nič nezvyčajné. Mladí ľudia si skôr, ako sa vôbec osamostatnia od rodičov, kúpia vlastné auto. Aj keď nie úplne nové, pretože tie sa pohybujú v úplne iných cenových kategóriach. Aby však auto aj napriek svojmu veku vyzeralo stále dobre a na cestách konkurovalo úplne novým autám, je nutné sa oň starať. Používanie značkovej autokozmetiky sa berie ako samozrejmosť. Čo ale robiť okrem toho, že budete používať dobrú autokozmetiku?

Pravidelné servisovanie

V žiadnom prípade nechodievajte na prehliadky len raz za päť-šesť rokov. Staršie autá potrebujú pravidelné servisovanie, pretože len malá porucha by mohla ohroziť bezpečnosť posádky, ak by sa tá porucha nebodaj stala na cestách ďaleko od domova. Keď však nechcete utrácať za nové diely, vynikajúcou alternatívou k novým dielom sú tie repasované. Sú to síce staršie používané súčiastky, sú však upravené do takej podoby a do takého stavu, aby mohli konkurovať úplne novým. Sú výrazne lacnejšie, čím hrajú do karát najmä mladším generáciám, ktoré ešte nezarábajú. Vodiči si najčastejšie dávajú repasovať servoriadenie. Okrem repasovaného servoriadenia však nebudete mať problém ani s kúpou repasovaného turba a brzdových strmeňov.

Pravidelné upratovanie interiéru auta

Aby auto vyzeralo stále ako nové, okrem toho, že ho budete dávať pravidelne servisovať a budete ho ošetrovať kvalitnou autokozmetikou, je nutné čistiť aj interiér. Prejdite handričkou zosilňovače do auta, celú palubnú dosku, povysávajte sedačky, vyprášte koberce v aute, poprípade vyumývajte gumené rohože do auta. Robte všetko preto, aby vaše auto vyzeralo aj po rokoch tak, ako by ste ho nedávno kúpili.

Odporúčané weby