Nadbytočné kilogramy vedia nejednej žene, ale aj mužovi narobiť množstvo komplikácii. Nielenže sa zvyšuje riziko vzniku cukrovky, spôsobíte si aj iné zdravotné komplikácie ako napríklad zhoršenie zraku. Ak chcete pre svoje zdravie spraviť naozaj čokoľvek, skúste tieto overené triky z praxe, ktoré vyskúšali už mnohí obéznejší ľudia. Uvidíte, že efekt sa po niekoľkých týždňoch driny dostaví a vy budete mať opäť úsmev na perách. Nemusíte zakaždým užívať krabičku tabletiek na chudnutie. Tabletky síce pomáhajú, ale ak nebudete okrem pojedania tabletiek nič iné robiť, nemôžete očakávať, že kilogramy sa budú strácať vo veľkom.

Chodievajte na turistiku

Turistika očisťuje nielen telo, ale aj myseľ. Okrem toho je vynikajúca na spevňovanie postavy. Samozrejme, že zo začiatku si nebudete môcť dovoliť podnikať celodenné, poprípade niekoľkodenné turistiky. Na začiatok vám stačia menej náročné pár hodinové prechádzky s nie príliš veľkým prevýšením. Turistikou si dokonale spevníte stehná, zadok, ale aj lýtka. Vynikajúci spôsob, ako rýchlo schudnúť, je vziať so sebou na turistiku aj psíka. Ak máte v rodine psíka, vezmite ho so sebou. Na Slovensku môžete zohnať pobyt so psíkom vo Vysokých Tatrách počas celého roka. Stačí len vedieť, kde hľadať.

Neprepchávajte sa navečer

Na klasické večerné prejedanie môžete rovno zabudnúť, ak chcete schudnúť. Zle načasované a rýchlo zjedené jedlo môže spôsobiť katastrofické následky. Namiesto toho, aby ste kilogramy spálili, sa na vás nalepia. Jedzte preto pravidelnejšie cez deň a nejedzte nárazovo a rýchlo. Dodržiavajte pitný režim – vypite denne minimálne tri litre tekutín (žiaden alkohol, pretože práve z neho sa priberá). Na odporúčania mnohých dávame do pozornosti zelenú kávu na chudnutie. Môžete si ju kúpiť vo forme prášku alebo vo forme tabletiek.

Upravte si jedálniček

Okrem toho, že nebudete jedávať po večeroch, budete si musieť upraviť jedálniček. Začnite vynechávať nezdravé mastné vyprážané jedlá a nahraďte ich zdravšou stravou. Konzumujte viac ovocia, zeleniny a šalátov. Uvidíte, že časom sa začne vaša váha upravovať.

Odporúčané weby