Firma Rodenstock sa zrodila v roku 1877. Radí sa medzi uznávané firmy v oblasti očnej optiky po celom svete. Sídli v Mníchove a má takmer 5000 zamestnancov. Venuje sa výrobe okuliarových šošoviek, okuliarových rámov a slnečných okuliarov. Okuliarové šošovky vyrába v desiatich krajinách a všetky svoje výrobky prezentuje a predáva vo viac ako v osemdesiatich krajinách sveta. Od začiatku svojho zrodu až po súčasnosť sa značka Rodenstock vypracovala medzi svetovú uznávanú špičku v oblasti očnej optiky. Táto uznávaná spoločnosť sa stará o „full service“ zákazníkovi, a teda mu môže pomôcť pri komplexnom riešení okuliarov, čiže od okuliarových šošoviek cez okuliarové rámy až po konečný pre vás najvhodnejší produkt. Na Slovensku firma pôsobí od roku 2002.

Firma Rodenstock sa rokmi zaoberala vývojom tých najlepších, najvhodnejších a dizajnovo atraktívnych okuliarových rámov. Nezanedbala ani vývoj okuliarových šošoviek, a tým pripravila pre zákazníka široké spektrum výberu okuliarov, ktoré by nielen korigovali zrak, ale zároveň boli dizajnovo zaujímavým a esteticky originálnym prvkom so značkou Rodenstock.

Pod značkou Rodenstock sa snúbi komfort pri nosení, jedinečný dizajn, ale aj to najdôležitejšie – vyváženosť optických vlastností. Výsledkom sú originálne prvky zohľadňujúce osobnosť zákazníka nositeľa okuliarov.

Rodenstock sa vypracoval počas rokov medzi najuznávanejších a najlepších, čo sa vývoja technológií týka. Rokmi analyzoval rôzne potreby svojich zákazníkov a výsledné štúdiá premietol do výroby svojich výrobkov v oblasti očnej optiky. Už v roku 2000 sa na trhu objavili prvé individuálne šošovky Impression ILT. Značka Rodenstock vyrobila tieto šošovky podľa potrieb zákazníkov a výsledkom sú progresívne okuliarové šošovky vyrobené na mieru pre nositeľa okuliarov. Pri ich výrobe sa zohľadňuje niekoľko faktorov: dioptrické hodnoty, veľkosť a funkčnosť okuliarových rámov a to najhlavnejšie – celkovo aby sa presne prispôsobili tvári zákazníka. Okuliare potom umožňujú komfortné nosenie okuliarov bez zbytočných rušivých momentov. Značka Rodenstock sa totiž stará o spojenie najlepšej kvality videnia spojenej s maximálnym pohodlím zákazníka – nositeľa okuliarov.

Dnes je škála ponuky okuliarových šošoviek naozaj pestrá a široká. V súčasnosti sa v rámci okuliarových šošoviek Impression ILT vyrábajú: Impression Free Sign, Impression Mono, Impression 40/80, Impression Hyperop, Impression Sport a Impression MonoSport.

Vývoj okuliarových šošoviek aj naďalej pokračuje. Tak isto sa rozširuje aj kolekcia slnečných okuliarov a okuliarových rámov. Každým rokom sú okuliare obohatené o rôzne dizajnérske aj funkčné prvky. Dôležitým javom je trend individualizácie, ktorý sa premieta do všetkých produktov značky Rodenstock.

Odporúčané weby