Vlastníte stavebnícku firmu a máte medzi vozidlami aj bágre, traktory alebo žeriavy? Ak máte aspoň niečo z toho, zbystrite pozornosť. Bezpečnosť na cestách bude našou prioritou.

Bezpečnosť na ceste je dôležitá

Samozrejme, ak chceme, aby premávka na pozemných komunikáciach bola plynulá, musíme dbať na dodržiavanie cestnej premávky. Žiadne predbiehanie na plnej čiare, zastavovanie tam, kde sa nám zachce a žiadne nedodržiavanie rýchlosti! Od toho tu máme policajtov, aby sa cestná premávka dodržiavala, ale ak ste podnikateľ, ktorý sa vyzná v stavebníctve a podniká v ňom, je vašou povinnosťou zabezpečiť bezpečnosť vo vašom pracovisku, ale aj mimo neho. Myslíme tým pri preprave vášho stavebného materiálu. Ako máte na to dbať? Čo musíte spraviť, aby sa tovar dostal bezpečne k spotrebiteľovi?

V prvom rade sú dôležité pneumatiky

Každé auto, či už to je nákladné alebo osobné, musí mať pneumatiky vhodné ročnému obdobiu a samozrejme musia byť vhodné na konkrétny typ vozidla. Nemôžeme na žeriav dať pneumatiky z osobného auta.

Na stavebnícke autá, či už sú to nakladače, kontajnerové manipulátory alebo žeriavy, sú vhodné kvalitné EM pneumatiky, ktoré vám zaručia bezpečnosť na cestnej komunikácii. Môžete sa na ne spoľahnúť. Na stavebné stroje ako vyšité! Pneumatiky nie sú však jedinou vecou, na ktorú treba dbať. V sklade, kde máte stavebný materiál musíte mať vážiaci systém.

Vážiace systémy

Vysokozdvižný vozík, ktorým prenášate materiál z miesta na miesto nesmie byť preťažený. Viete si predstaviť, čo by sa stalo, keby ste neodhadli váhu tovaru, naložili ho na stroj a potom by sa takýto niekoľkotonový stroj prevrátil? Nepredstaviteľné! Práve preto je potrebné, aby ste mali vo firme vážiaci systém. Spoločnosť Čemat vám ponúka vážiace systémy. Jeho úlohou je vypočítať váhu vášho nákladu. Vďaka nemu predídete tragédii. Pozor však na bezpečnosť rúk!

Ruky treba chrániť

Keď nakladáte tovar na vysokozdvižný vozík, je potrebné mať rukavice na rukách. Kúpte si rukavice od spoločnosti Elstrote a budete mať ruky ako v perinke. Budú chránené pred poškrábaním, popálením a dorezaním. Chráňte ich!

Odporúčané weby